Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Kopaničiarsky futbal má svoje zastúpenie vo všetkých súťažiach okrem 4. a 5. ligy. V minulosti hrala 5. ligu Stará Turá, ktorá sa však prepadla až do súčasnej 7. ligy a samozrejme účastníkom 4.ligy bola Myjava, ktorá však v uplynulej sezóne ako jej víťaz postúpila do 3. ligy.

 

A práve Myjava hostila v piatok 16. 08. 2019 v 3. kole treťoligovej súťaže svojho blízkeho suseda AFC Považan Nové Mesto nad Váhom. Bolo to derby, ako sa patrí a sledovalo ho takmer 600 divákov. Treba povedať, že ešte v minulej sezóne hrali traja kmeňový hráči AFC za Myjavu, čo sa však postupom Myjavy do vyššej súťaže a zostupom Nového Mesta do 3. ligy zmenilo a opätovne sa Novomešťania vrátili do svojho kmeňového mužstva. Naopak, Myjavu posilnili skúsení prvoligisti Koňa a Pekár. Vo vzájomnej konfrontácii ukázali obe mužstvá svoje prednosti i slabiny. V prvom polčase dominovala na ihrisku Myjava, avšak vážnu gólovú príležitosť si nevypracovala. Naopak, po prestávke mali zasa viac z hry hostia z Nového Mesta n.V., avšak tiež nedokázali rozvlniť sieť domácej brány. Paradoxne z ojedinelého útočného úniku sa domácim podarilo asi 13 minút pred koncom zápasu skórovať Karikom, keď predtým brankár hostí vyrazil strelu Koňu. A tak, keď ani následné pokusy o vyrovnanie hosťom nevyšli, derby zápas sa skončil víťazstvom domácich 1:0. A ešte jedna zaujímavosť, ktorá sa už pomaly stáva všednou, keďže aj vo futbale sa čoraz viac presadzujú ženy, nielen ako futbalistky ale i rozhodkyne, aj na toto derby dohliadala ako hlavná rozhodkyňa Miriam Matulová z Trnavy.

 

 

 

Zaujímavosťou je, že posledná majstrovská ligová konfrontácia medzi mužstvami Myjavy a Nového Mesta nad Váhom na kopaniciach bola práve v ročníku jedinečného postupu Myjavčanov do 2. ligy v r. 2010/11 (práve v tom čase nastala zmena a 1. liga sa premenovala na Corgoň ligu). Vtedy sa vzájomný zápas skončil víťazstvom Myjavy 2:1. Je tiež zaujímavé, že vtedy, pred 8-9 rokmi hrali z terajšieho kádra Nového Mesta traja hráči – M. Šebek, L. Šebek a Šupka a v domácom myjavskom len brankár Solnička. V jarnej časti spomínaného ročníka vystriedal dovtedy úspešného trénera Hyžu Ladislav Hudec a pod jeho vedením už v nasledujúcom roku postúpila Myjava aj do najvyššej futbalovej súťaže. Teda čiastočne identická situácia s tou dnešnou, keď pod vedením L. Hudeca Myjava postúpila do 3. ligy a tu je po 3. kole na čele tabuľky. Aj keď je súťaž len na začiatku, Myjavčania sa netaja, že majú ambície aj na postup vyššie. Potešiteľné je, že pribúda i návštevníkov na zápasoch v domácom prostredí. Svedčí o tom i početná návšteva na tomto stretnutí s Novým Mestom n.V. Medzi tými, ktorí nezanevreli na svoj Spartak sme videli napríklad aj husľového majstra Mira Dudíka, ktorý pravidelne, keď mu to čas dovolí, prichádza na domáce zápasy do svojho rodiska.

 

 

Vráťme sa však k ostatným kopaničiarskym mužstvám, bojujúcim v nižších súťažiach. V 6. lige hrajú kopaničiarske mužstvá FK Turani (Turá Lúka), Stará Myjava ( Myjava B) a Brestovec. V 7. lige okrem už spomínanej Starej Turej je to Polianka, Lubina kopanice, Krajné, Brezová pod Bradlom a Vrbovce. Všetky ostatné mužstvá sú zaradené v poslednej – najnižšej súťaži 8. lige. Všetky majstrovské súťaže ročníka 2019/20 sú ešte len na svojom začiatku a tak priaznivci futbalu na našich kopaniciach sa majú na čo tešiť.

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský, portál TJ Spartak a AFC Považan

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...