Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

16.08.2019

Kopanice.sk Aktuality

 

Srdečne vás pozývame na premiéru nového nezávislého dokumentárneho filmu slovensko – tahitskej koprodukcie Štefánikove Vlny dňa 30.08.2019 o 21:00 v Bratislave na Zlatých pieskoch v areáli Wakelake.

 

Satori Cinema production prináša autentický dokumentárny film z cyklu dokumentárnych filmov “Prebudený“ pod režisérskym okom Mike Satori-ho. Príbeh filmu je o dvoch slovenských cestovateľoch, surferoch, ktorí cestujú a surfujú po stopách M. R. Štefánika na ostrove Tahiti (a sesterskom ostrove Moorea) vo Francúzskej Polynézii. Naši dvaja dobrodruhovia sú inšpirovaní osobnosťou M. R. Štefánika (ktorý bol v neposlednom rade významným cestovateľom), ktorý pracoval na ostrove Tahiti a v jeho okolí pred viac ako sto rokmi (1910). Prichádzajú nielen preto, aby preskúmali úžasnú prírodu a kultúru na ostrovoch, ale spojili sa (objavili) aj s česko-slovenskými rodinami, ktoré na ostrovy prišli už dávno. Symbolicky sa tiež pokúsia surfovať na svetovo známej vlne – Teahupoo, ktorá sa nachádza neďaleko miesta, kde M.R. Štefánik pôsobil ako astronóm a meteorológ.

 

Trailer: https://bit.ly/2Z8mYf1

Beseda o filme v relácii Týždeň: https://bit.ly/2TBfADL

Stránka filmu: https://www.facebook.com/theawokenfilm/

Produkcia: https://www.facebook.com/satoricinematravel/

 

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...