Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Vyťahujeme saká zo skrine a dávame sa do parády. Prečo? Chystáme sa slávnostné otvorenie oddychovej zóny pri Pamätníku u Klasovitých v obci Poriadie. Ak ste pozorne sledovali náš Instagram (@kopanice) určite ste postrehli, že nás pár krát zavialo k tomuto významnému miestu.

 

Naše ruky sa podieľali na tomto projekte vytvorením leteckých panoramatických fotografií do okolitých strán z Pamätníku u Klasovitých. Počasie ako to už býva s nami viac krát zamávalo. Nevzdali sme sa a naše fotografie sa stali súčasťou tohoto významného miesta, načo sme patrične hrdí.

 

 

Netreba však opomenúť, že tlač je dôležitou súčasťou a nám spadol kameň zo srdca, keď sme uvideli ako dobre zvládla svoju úlohu spoločnosť Galaxi. Zabezpečovali tiež tlač brožúr a pexesa, ktoré sa rozdávali pri slávnostnom otvorení oddychovej zóny. Tiež vás napadlo pexeso? Aký divný nápad. Popravde nás tiež, ale keď si pexeso prezriete dostane vás. Je to skvelý nápad ako malým deťom pripomínať aj ich históriu. Deti vo svojom veku vnímajú omnoho viac vecí ako si myslíme a aj keď hneď nepochopia významnosť roku 1848 v plynutí času pochopia a nebude im cudzí. Najdôležitejšie je nezabudnúť a neustále si pripomínať svoju históriu. „Krvou predkov orosená v sláve vekov nezvädni našim bojom zvelebená ži, sloboda našich dní.“ Nápis na Pamätníku u Klasovitých.

 

 

Každá maličkosť je súčasťou väčšieho celku a my sme vďační pánovi starostovi Mgr. Martinovi Pražienkovi z Poriadia, že sme sa na tomto projekte mohli podieľať. Zároveň oceňujeme jeho schopnosti dotiahnuť celý projekt do cieľovej roviny a hlavne na vysokej úrovni.

 

Oddychová zóna pri Pamätníku u Klasovitých je vybudovaná v rámci projektu Spoznajme históriu rokov meruôsmych v slovensko – českom pohraničí podporeného z Fondu malých projektov programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika na roky 2014 – 2020.

 

Obec Poriadie rámci tohoto projektu organizuje turistický pochod do Novej Lhoty, ktorý sa uskutoční v dňoch 21. – 22.9.2019. Začiatok pochodu je naplánovaný od Kultúrneho domu Poriadie o 10:00h. Pre účastníkov pochodu je zabezpečené bezplatné ubytovanie a strava v Novej Lhote.

 

 

PS: Nezabudnite odoberať náš YouTube Channel a neunikne vám žiadne z našich videí 😉

 

Autor: Kopanice.sk

Foto: Kopanice.sk

Video: Kopanice.sk

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...