Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Leto sa chýli ku koncu a my sme počas neho navštívili niekoľko pekných miest na kopaniciach, kde sme ochutnali skvelú kávu, čerstvé limonády a lokálne pivo. Navyše sme si dopriali domáce burgre a chutnú kuchyňu. V príspevku Vám prinášame 5 kopaničiarskych gastronomických zariadení a kaviarní, ktoré by ste mali určite navštíviť. Svojich návštevníkov lákajú okrem pestrého menu aj príjemnou atmosférou a pohodlným posedením.

 

Domáci burger, zemiakové hranolky a cibuľové krúžky

 

Čoraz viac reštaurácií v dnešnej dobe ponúka domáce burgre na rôzny spôsob. My sme v Hoteli Lipa v Starej Turej objavili ten pravý a navyše so zemiakovými hranolkami, cibuľovými krúžkami a omáčkami v cene. Práve kombinácia uvedených ,,doplnkov“ dodáva burgru tú správnu chuť. Počas augusta sú v ponuke Španiel, Talian, Švajčiar či tradičný Slovák s grilovaným oštiepkom alebo tzv. Vege burger. Za 7,50 € si viete vychutnať naozaj chutný burger v domácej žemli a osviežiť sa zdravými smoothie alebo limonádami (my sme ochutnali mangovú a bola výborná). Na facebookovej stránke Hotela Lipa nájdete kompletnú letnú ponuku, ako aj celoročné menu.

 

 

Chutná cesnačka a všade plno syra

 

Ak si radi vychutnáte dobré jedlo a nevadí Vám pocestovať pár kilometrov naviac, odporúčame navštíviť Reštauráciu u Anny v Jablonke. Cesta k nej vedie po mierne kľukatých cestách, no o gastronomický zážitok máte postarané. Príjemnú atmosféru sme si vychutnali na terase reštaurácie s výhľadom na pekné okolie v obci. Ako milovníci polievok sme si objednali tradičnú krémovú cesnakovú polievku v bochníku. Príjemne nás prekvapila jej chuť a množstvo syra, ktorý môžete vidieť aj na obrázku. Ako ,,druhé“ sme si vybrali zemiakovú placku a šunkovú pizzu, ktoré taktiež nesklamali. Rodinná reštaurácia v centre obce je útulným miestom pre vychutnanie si skvelého jedla. Viac informácií nájdete na Reštaurácia u Anny.

 

 

Zdravé raňajky ako skvelý začiatok dňa

 

Priamo v centre Starej Turej pri katolíckom kostole si môžete posedieť v kaviarni COOLTURA Café pri brazílskej káve, zdravých koláčikoch a začať deň chutnými raňajkami. Poslednú možnosť sme zvolili aj my a vybrali sme si Cool sendvič a sladkú misku plnú ovocia. Príjemná a usmiata obsluha Vám hneď po príchode prinesie karafu s čistou vodou, čo sme v horúcich dňoch veľmi ocenili. Terasa pred kaviarňou ponúka krásny výhľad na okolie centra Starej Turej. Pomarančový fresh a Lungo nemohlo chýbať. Ak si chcete vychutnať skvelé raňajky, poobednú kávu či večerný drink a zároveň vyskúšať niečo nové, odporúčame návštevu Cooltury.

 

 

Bio limonády a sirupy

 

Kávičku, chutné koláčiky, bio limonády a sirupy si môžete vychutnať v útulnej kaviarni Black coffee & bar priamo na námestí M. R. Štefánika v Myjave. Príjemná atmosféra, pohodlné sedenie a široký výber regionálnych a slovenských nápojov Vám naservíruje milá a usmiata obsluha. Herbert limonády, ručne vyrábanú limonádu z Kopaníc, Čaro limonádu z čarokrásnych Bielych Karpát, 100 % slovenský výrobok Slovenské jablko, Matcha či Pijo Bio nájdete v ponuke ako prírodné nealkoholické nápoje. Zaujali náš taktiež domáce džemy vyrábané z piva, ktoré si môžete v kaviarni zakúpiť. My sme tak urobili na Sviatok piva Myjava, kde sme si v stánku Beermalade jeden kúpili. Kaviareň Black Myjava pravidelne na svojej sociálnej sieti Facebook láka fotografiami čerstvo napečených koláčikov.

 

 

Kúsok Talianska na Kopaniciach

 

Na záver sme navštívili Pizzeriu Andiamo v Starej Turej, ktorá ponúka široký výber pizze, burgrov a cestovín. Pochváliť musíme i chutnú cesnakovú číru polievku. Do rodinnej pizzerie môžeme taktiež zájsť na ,,meníčko“, v ktorom máte na výber zo štyroch jedál. My určite odporúčame cesnačku so syrom a krutónmi, Garganelli all´Amatriciana, Garganelli s dubákovo-šalotkovou omáčkou a grilovanou bravčovou panenkou alebo Farmársky či Kurací Burger. Sladkú bodku na záver môžete urobiť palacinkami s orieškovo-čokoládovou náplňou, smotanovo-medovým krémom, javorovým sirupom a posypanými orechami.

 

 

Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek prevádzku, želáme Vám dobrú chuť a nazdravie!

 

Autor: Kristína Hoghová

Foto: Kristína Hoghová

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...