Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

31.08.2019

Myjava

31.08.2019

Dátum

12:00

Čas

Nám. M. R. Štefánika

Myjava

Miesto

Posledná augustová sobota bude v Myjave už štvrtý raz po sebe patriť podujatiu Sviatok piva Myjava, ktoré návštevníkom ponúkne atraktívnu kombináciu poctivého remeselného piva, kvalitného street foodu, dobrej hudby a priateľskej atmosféry. Pochutnať si budete môcť aj na špecialitách od VyzreteMaso.sk.

 

Akcia sa bude, rovnako ako minulý rok, konať na hlavnom námestí a začne sa oficiálne o 12.00 h. Svoju produkciu bude v štylizovaných kopaničiarskych domčekoch prezentovať deväť malých regionálnych pivovarov, z toho tri nové.

 

Milovníci zlatého moku sa môžu tešiť na domáci Hellstork, ktorý je spoluorganizátorom podujatia, ďalej na staroturiansky pivovar Turák a vnuk, senický Štramák či holíčsky Wywar. Z Bratislavy opäť pricestuje Unorthodox Brewing a zo Stupavy Stupavar. Premiéru budú mať na Námestí M. R. Štefánika prievalský Sandorf, račiansky pivovar U Ábela a oceňovaný český pivovar Zichovec. Takže o ochutnávku jedinečných pivných špeciálov určite nebude v sobotu 31.08.2019 núdza. Navyše budeme mať k dispozícii aj špeciálne festivalové pivo uvarené na túto príležitosť. Pôjde o tmavé a silné pivo z produkcie pivovaru Hellstork typu Imperial Milk Stout. To nesie 19° pôvodnú stupňovitosť a 8% alkoholu. Pri jeho príprave sa vo varni sa spolu s chmeľom ocitli hrozienka, figy a mliečny cukor – laktóza. Takto zrelo 5 mesiacov a už o pár dní nastane ten správy čas ho naraziť.

 

Samozrejme, k dobrému pivu patrí aj dobré jedlo. Vynikajúce burgre tu bude preto ponúkať Coolňa Burgers and Hotdogs zo Senice, rybacie a iné špeciality pripraví Kunowský majer, o gastronomické zážitky sa postará VyzreteMaso.sk a chutnú klasiku bude mať v menu domáci Samšport. No a kto bude mať chuť na sladké, nájde na námestí buď stánok Bodka Donuts s „deravými šiškami“ a domácimi limonádami alebo Beermalade s ponukou unikátnych pivných džemov.

 

Nuž a Sviatok piva Myjava by nebol sviatkom, ak by na ňom chýbala dobrá hudba. Veríme, že tohoročná ponuka účinkujúcich dokáže osloviť strednú i mladšiu generáciu, ktorým sú blízke hudobné štýly ako pop, rock, folk-rock, electronic-rock a ďalšie. Na pódiu počas popoludnia uvidíme hudobnú skupinu Rabbit Riot z Brna, známe domáce hity z 80-tych rokov zahrá senická Rockmania, premiérovo si vypočujeme trenčianske zoskupenie Cherry Street, všetky zmysly prebudí domáca kapela NighTeen SevenTies a hlavný večerný koncert o 20.30 h odohrá legenda hudobnej scény spoza rieky Moravy – skupina Fleret.

 

Aj na štvrtom ročníku akcie, ktorú podporili spoločnosti IVAR CS, Bytový podnik Myjava – člen skupiny Energy Group, GALAXI a STAS Myjava, bude pre záujemcov k dispozícii limitovaná edícia pivných pohárov s novým motívom Sviatku piva Myjava. Tie budú k dispozícii v stánku na námestí. Inak budeme používať len kompostovateľný jednorazový riad. Ako misky, tácky a príbory, tak aj poháre. Preto vás chceme už vopred poprosiť, aby ste túto skutočnosť brali do úvahy, správali sa zodpovedne a triedili odpad do označených zberných nádob na námestí.

 

No a úplnou novinkou, ktorá bude dotvárať charakter podujatia bude aj takzvaná Warm up party naplánovaná na piatok 16.08.2019. Uskutoční sa v priestoroch podniku Black Coffee na námestí a pôjde riadenú ochutnávku pív Hellstork vrátane spomínaného festivalového špeciálu pod vedením sládka Petra Holčíka a predstavenie pivovarov, ktorých produkciu budete môcť na Sviatku piva Myjava ochutnať.

 

Srdečne vás pozývame na toto podujatie!

 

 

Zdroj: Facebook

Galéria

Mapa

Kľúčové slová