Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Ešte pred pár mesiacmi, keď na kopaniciach bola najväčšia starosť zatúlaný medveď, zišli sme sa s veselou partiou kamarátov a strávili sme spoločný čas pri dobrom jedle. Rozpovieme vám náš príbeh.

 

Niekedy v skorých raných hodinách, keď nám ešte ani mozog poriadne nefunguje a do toho sa vmieta pocit hladu, pretože sme sa akosi nestihli včera navečerať, sa začne rodiť kreatívny nápad.

 

Opustiť hranice svojho pozemku, zabudnúť na stoličky a všetko pohodlie. Ísť si opekať do lesa, kde sa potuluje po kopaniciach „preslávený“ medveď. Veď, kde sú tie časy keď sa každý víkend z Bradla šírila dobrá nálada, neodolateľná vôňa špekačiek a slaniny. Asi sme už starí, ale rozhodli sme sa túto spomienku z detstva oživiť. Ako povedal jeden múdry inžinier: „Život ma naučil jednu vec, keď som smädný, tak sa musím napiť.“ V našom prípade, dať si dobrý dlabanec!

 

Začíname zavárať telefón, obvolávame najbližších známych a zisťujeme kto by prišiel k nám za dobrodružstvom na kopanice. Vezieme sa po špekačky, ale pre také, ktoré z väčšej časti tvorí mäso. Bočíme do predajne, naprv do prvej, do druhej, do tretej. Avšak zohnať špekačky na kopaniciach je niekedy ťažšie ako nezaspať pri Pánovi prsteňov. Už si hovoríme, že dnes si kecal kámo, keď si všetkým tvrdil, že sa bude opekať.

 

V tom prechádzame okolo Svamanu a spomenieme si na VyzreteMaso.sk. Keď osud rozhodol, že špekačky nie sú, kupujeme steak. Nie jeden, ale rovno dva parádne steaky. Medveď sa hádam neurazí.

 

Účastníci zájazdu sa pomaly zbiehajú, technika nachystaná, všetko pobalené, vyrážame. Nezavialo nás síce tento krát na Bradlo, ale ak chcete vidieť ako celá naša operačka bez špekačiek dopadla, môžete mrknúť na naše video a aspoň virtuálne s nami odpáliť grilovaciu sezónu 😉

 

 

Už len na záver, myšlienka dňa: Grilovacia sezóna na kopaniciach nikdy nekončí, dokonca ani v týchto ťažkých dňoch. Každý z nás potrebuje vyvetrať hlavu aspoň na území svojho pozemku a čo je viac ako poriadna grilovačka s rodinou pri prvých hrejivých lúčoch slnka a nabrať pozitívnu energiu do ťažkého týždňa. Spolu to zvládneme…

 

PS: Nezabudnite odoberať náš YouTube Channel a neunikne vám žiadne z našich videí 😉

 

Autor: Kopanice.sk

Foto: Kopanice.sk

Video: Kopanice.sk

Galéria

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...