Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Do rúk sa nám dostal oznam o vydaní striebornej zberateľskej mince s tematikou Milana Rastislava Štefánika k stému výročiu jeho tragického úmrtia. Slávnostné zahájenie prvého dňa predaja mince sa konalo 25. apríla v Košariskách. Hovoríme si, že na tejto slávnostnej udalosti nemôžeme chýbať a tak sa začal písať celý príbeh.

 

Nabíjame batérie, chystáme techniku a ide sa na to. V hlavách sa nám premietajú myšlienky, je týždeň, nebude tam  asi veľa ľudí, bude sa nám dobre pracovať. Prekvapko! Rada od múzea po cestu a niet kde zaparkovať a to sme dorazili o 20 minút skôr. Po pár otočkách sa nám podarilo „dostatočne“ ďaleko zaparkovať.

 

 

Pripravení na akciu sa zrazu celý dav ľudí rozbehne do Národného domu Štefánika. Hovoríme si fajn aspoň sa nebudeme tlačiť a ideme zistiť situáciu do Múzea Milana Rastislava Štefánika. Nikto nám nevie povedať priebeh podujatia. Zvláštne. Pýtame sa ľudí hovoria o časenkách, ktoré dostali na mince a teraz prebieha sprievodný program v Národnom dome Štefánika. Bohužiaľ tento priestor nebol stavaný na také množstvo ľudí a vznikla neskutočná tlačenka na meter štvorcový. Tak nám vznikol čas na sprievodné zábery vonku a v okolí múzea. Pohoda.

 

Ako sme si my vytvárali zábery, začala sa tvoriť nová rada pre časenky na mince. Od hodiny uvedenej na pozvánke prešli približne dve hodiny a fronta sa zväčšovala. Vzduchom sa však niesol pocit neistoty, či sa všetkým ujde minca a vytvárala sa panika. Nás panika ešte nezastihla a občerstvovali sme sa v stránočku s koláčikmi a vodou. Catering si naozaj zaslúži pochvalu spolu s personálom, ktorý bol pozorný a ochotný.

 

Prešli ďalšie hodiny a fronta sa nehýbala. Atmosféra hustla. Pomiešali sa ľudia s časenkami a ľudia bez časenky. Predstava priebehu podujatia bola na strane či už ľudí alebo organizátorov rozdielna a od 14:00 hod. po 17:00 hod. sa rada vôbec nepohla.

 

 

My sme čas trávili mimo rady a bolo to najlepšie rozhodnutie. Stretli sme veľa zaujímavých ľudí, či už pána zberateľa zo Žiliny, ktorý nám ukazoval už získané pamätné mince z rána alebo pani hovorkyňu z Národnej banky Slovenka Ing. Martinu Vráblik Solčányiovú. Samozrejme nakoľko naša technika budila pozornosť, ako aj naše parádne tričko kopanice.sk, často sme sa stávali terčom pozornosti. Nebáli sme sa dať do reči či už o technike alebo našom projekte, ktorý dobre poznáte kopanice.sk. Typy, rady, spoznávanie nášho krásneho kopaničiarskeho regiónu sa z nás sypali ako naučená básnička. Na tomto podujatí sa stretlo naozaj veľa ľudí z celého Slovenska aj zo zahraničia, preto dúfame, že sme im aspoň trošku spríjemnili čakanie a odprezentovali naše kopanice aj z iného pohľadu.

 

Nevieme kde sa stala chyba, ale my sme si kupovali takmer poslední mincu 🙂 Autori mince Mária Poldaufová (averz mince), Ivan Řehák (reverz mince) a rytec Dalibor Schmidt trpezlivo počkali aj na nás posledných v rade a podpísali nám s úsmevom náš Pamätný list. Posledné zábery víťazoslávne s mincou, a s odbitím 19:OO hod. sa ukladáme do auta. Ideme domov.

 

 

Náš deň však ešte nekončí. Rozhodli sme sa ešte pre dodatočné zábery s mincou. Toľko krvi čo sme pre ňu vypotili si zaslúži krásny záber. Kompozícia, vytvorenie zátišia, nasvietenie scény, zostavenie kamery. Záber, stop, zle, znovu, znovu a znovu. Nikto z nás sa s priemerom neuspokojí tak znovu. Až teraz prišla nervozita 🙂 S príchodom pol noci to prišlo. Ten neskutočný záber čo sme mali v hlavách sa naozaj podaril. Žiadny 3DS Max, žiadne filmové triky… WAU! Zastavilo sa nám srdce radosť zaplavila naše tváre. Ono to naozaj vyšlo. Zavŕšili sme večer, konečne balíme. Hotovo. O pol tretej sa ukladáme spať s pocitom dobrej vykonanej práce, ale už dosť rečí. Pozrite sa sami. Nezabudnite odoberať náš YouTube Channel, už čoskoro pribudnú ďalšie zaujímavé videá 🙂

 

 

Autor: Kopanice.sk

Foto: Kopanice.sk

Video: Kopanice.sk

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...