Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Kopanice, Myjavské kopanice, Kopaničiarsky región, Kopaničiarsky kraj, Sprievodca kopaničiarskym regiónom, Obce, Ubytovanie, Gastronómia, Reštaurácie, Aktivity, Novinky, Podujatia, Workshopy, Brestovec, Brezová pod Bradlom, Bukovec, Bzince pod Javorinou, Čachtice, Hrachovište, Hrašné, Chvojnica, Jablonka, Kostolné, Košariská, Krajné, Lubina, Moravské Lieskové, Myjava, Nová Bošáca, Podbranč, Podkylava, Polianka, Poriadie, Prašník, Priepasné, Rudník, Sobotište, Stará Myjava, Stará Turá, Vaďovce, Višňové, Vrbovce

Očná ambulancia CARPATHIA Stará Turá

Poliklinika Stará Turá, ‍Mýtna 146, 916 01 Stará Turá Súradnice: 48.775156, 17.693958

+421 905 852 168 +421 32 770 8145 ambulancia.st@vaseoci.sk www.vaseoci.sk

Objednajte sa telefonicky, emailom alebo online‍ ;-) Ak máte otázky ohľadom vyšetrení alebo objednania sa na konkrétny termín do očnej ambulancie, neváhajte nás kontaktovať!

Informácie

Staráme sa o Vaše oči!

 

Vitajte na stránkach očného centra CARPATHIA. Našim klientom poskytujeme služby v očnej ambulancii a očnej optike, ktoré sa nachádzajú v budove polikliniky v Starej Turej a Myjave.

 

 

Očná ambulancia

 

Ambulancie očného centra Carpathia poskytujú komplexné diagnostické vyšetrenie v príjemnom, modernom a klimatizovanom prostredí s využitím moderných diagnostických prístrojov. Naše služby využívajú stovky klientov z celého regiónu, ale cestu k nám si rovnako našli ľudia aj zo vzdialenejších miest Slovenska.

 

O Vaše oči sa už viac ako 15 rokov starajú pani MUDr. Myroslava Marhitych a MUDr. Zuzana Zongorová. Pani doktorka Zongorová z ambulancie Myjava odišla v roku 2022 do zaslúženého dôchodku a odborným garantom sa stal MUDr. Ján Hendrich. Pán doktor Hendrich má viac ako 40 ročné skúsenosti v očnom lekárstve a podstatnú časť svojej profesionálnej kariéry absolvoval práve na oddelení očnej kliniky v Trenčíne. Zúčastnil sa množstva odborných školení a osobne sa podieľal na rozvoji a zavádzaní moderných operačných technik v oblasti chirurgie a mikrochirurgie oka. Neodmysliteľnou súčasťou oboch pracoviska sú šikovné sestričky Eva Stískalová, Jana Bačová a Renáta Sekelská, ktoré zabezpečia, aby priebeh Vašej návštevy a vyšetrenia bol čo najpohodlnejší.

 

V ambulancií poskytujme vyšetrenia klientom všetkých vekových skupín, sledujeme dlhodobé chronické očné ochorenia (glaukóm, VPDM, suché oko a ďalšie), preventívne prehliadky, drobné kozmetické zákroky, aplikáciu kontaktných šošoviek a spolupracujeme so všetkými poisťovňami, ktoré hradia vyšetrenia z verejného zdravotníctva. V prípade, že si Váš zdravotný stav vyžaduje špecializovanú starostlivosť, vieme Vám odporučiť spoľahlivých partnerov a odborníkov z regiónu, ale aj celého Slovenska.

 

 

Služby ambulancie Carpathia

 

• test zrakovej ostrosti objektívne/subjektívne (vyhotovenie receptu na okuliare)

 

• meranie vnútroočného tlaku

 

• vyšetrenie predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka)

 

• vyšetrenie očného pozadia nepriamym oftalmoskopom, prípadne kontaktnou šošovkou (očný nerv, makula, sietnica, sklovec)

 

• vyhotovenie fotografie sietnice na fundus kamere

 

• vyšetrenie na perimetri (zisťujeme rozsah zrakového poľa pacienta a rozsah periférneho videnia každého oka a prípadné zmeny zorného poľa)

 

• vyšetrenie OCT (Stará Turá)

 

• diagnostika a terapia suchého oka (Stará Turá)

 

Čo je to OCT vyšetrenie a ako Vám môže pomôcť?

 

Skratka OCT z anglického Optical Coherence Tomography alebo Optická koherentná tomografia predstavuje jednu z najmodernejších a vysoko prínosných zobrazovacích metód pre detailné vyšetrenie zadných a predných štruktúr oka (sietnica, optický nerv, rohovka).Výsledkom vyšetrenia pomocou optického OCT prístroja sú obrazové tomogramy – rezy štruktúrou oka, podobné ako napríklad pri vyšetrení klasickým ultrazvukom, počítačovou tomografiou (CT), či magnetickou rezonanciou.

 

Lekár môže vďaka výsledkom oveľa skôr a presnejšie diagnostikovať niektoré ochorenia oka a monitorovať priebeh liečby alebo terapeutického zákroku. Vyšetrenie sa využíva pri rôznych typoch ochorení, napr. vekom podmienená degenerácia makuly (VPDM), diabetickej retinopatii, ďalších sietnicových ochorení, glaukóme (zelenom zákale), vyšetrení zrakového nervu či ochorení rohovky, dúhovka komorového uhla prednej časti oka.

 

‍Celé vyšetrenie je úplne bezbolestné, bez kontaktu s okom a trvá niekoľko málo minút.

 

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

Pondelok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Utorok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Streda

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Štvrtok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Piatok

07:00 - 12:30

Sobota

Zatvorené

Nedeľa

Zatvorené

Cenník

Cenník

Vyšetrenie Basic

Základné vyšetrenie zrakovej ostrosti.

Prosím kontaktujte nás.

Vyšetrenie Premium

Komplexné očné vyšetrenie v našich ambulanciách.

Prosím kontaktujte nás.

Video

Ešte nebolo pridané promo video...

Mapa

Napíšte nám

Odoslaním formuláru kontaktujete priamo prevádzkovateľa Očná ambulancia CARPATHIA Stará Turá.

Správa bola úspešne odoslaná!

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

Všetky položky označené symbolom * sú povinné pre odoslanie formuláru.