Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Kopanice, Myjavské kopanice, Kopaničiarsky región, Kopaničiarsky kraj, Sprievodca kopaničiarskym regiónom, Obce, Ubytovanie, Gastronómia, Reštaurácie, Aktivity, Novinky, Podujatia, Workshopy, Brestovec, Brezová pod Bradlom, Bukovec, Bzince pod Javorinou, Čachtice, Hrachovište, Hrašné, Chvojnica, Jablonka, Kostolné, Košariská, Krajné, Lubina, Moravské Lieskové, Myjava, Nová Bošáca, Podbranč, Podkylava, Polianka, Poriadie, Prašník, Priepasné, Rudník, Sobotište, Stará Myjava, Stará Turá, Vaďovce, Višňové, Vrbovce

Centrum suchého oka CARPATHIA

Poliklinika Stará Turá, ‍Mýtna 146, 916 01 Stará Turá Súradnice: 48.775156, 17.693958

+421 905 852 168 +421 32 770 8145 ambulancia.st@vaseoci.sk www.vaseoci.sk

Objednajte sa telefonicky, emailom alebo online‍ ;-) Ak máte otázky ohľadom vyšetrení alebo objednania sa na konkrétny termín do očnej ambulancie, neváhajte nás kontaktovať!

Informácie

Špecializované centrum na diagnostiku a liečbu suchého oka, vzniklo ako nevyhnutná odpoveď na narastajúci civilizačný problém v našej spoločnosti. Ak Vás trápi únava očí, máte ich začervenané, máte pocit pálenia a škrabania, alebo Vám oči príliš slzia, je veľmi pravdepodobné, že trpíte syndrómom suchého oka.

 

 

Očná diagnostika je zložitý a komplexný postup na zistenie zdravotného stavu Vašich očí. Na túto diagnostiku sú určené očné ambulancie, v ktorých Vám očný lekár komplexne vyšetrí Vaše oči. Na tomto vyšetrení sa dozviete, či v rámci diagnostiky boli zaznamenané nejaké zmeny, ktoré si vyžadujú následnú starostlivosť. Zisťovanie syndrómu suchého oka, by malo byť súčasťou tohto vyšetrenia, ktoré pokiaľ sa potvrdí, si vyžaduje následnú podrobnú diagnostiku a určenie príčiny vzniku, ako aj návrh možnosti riešenia daného problému. Keďže rozsah dodatočnej diagnostiky (špeciálne prístrojové vybavenie) a následne posúdenie vhodného riešenia je časovo a odborne veľmi náročné, zvykne sa robiť na špecializovanom pracovisku.

 

 

Centrum suchého oka pri ambulancii v Starej Turej vzniklo práve za týmto účelom, kde Vám ponúkame profesionálny prístup v osobe garanta nášho centra MUDr. Myroslavy Marhytich, ktorá má viac ako 30 ročné skúsenosti v oftalmologickej praxi. Nevyhnutnou súčasťou je najmodernejšie technologické vybavenie na diagnostiku, ako aj terapiu syndrómu suchého oka.

 

 

Termínom suché oko označujeme ochorenie povrchu oka, príčinou ktorého môže byť nedostatok ktorejkoľvek zložky slzného filmu. Slzy vytvárajú na povrchu oka hladkú tenkú vrstvu tzv. slzný film, ktorý má pre oko niekoľko dôležitých funkcií. Slzný film sa skladá z 3 vrstiev. Vonkajšia lipidová (tuková) vrstva chráni slzný film pred vyparovaním, je tvorená zmesou lipidov, ktorú produkujú meibomove žľazy nachádzajúce sa v chrupavkovej platničke mihalníc. Stredná vodná vrstva je najširšia, obsahuje glukózu, sodík, draslík, bielkoviny a enzýmy. Táto vrstva transportom živín a kyslíka zabezpečuje výživu povrchu oka a transportom obranných látok plní antimikrobiálnu a ochrannú funkciu. Vodnú zložku tvorí slzná žľaza a drobné slzné žliazky rozptýlené v spojovke oka. Vnútorná vrstva, ktorá sa nachádza tesne na povrchu rohovky a spojovky sa nazýva mucínová alebo hlienová vrstva a jej hlavnou úlohou je zmeniť hydrofóbny (vodu odpudzujúci) povrch rohovky na hydrofilný (vodu viažúci) a tým umožniť naviazanie vodnej zložky na povrch oka. Je tvorená tzv. pohárikovými bunkami spojovky.

 

Inovatívna a bezpečná technológia

 

E-Eye je prístroj navrhnutý a vyrábaný vo Francúzku spoločnosťou E-SWIN, ktorá je popredným výrobcom najmodernejších medicínskych zariadení. Spoločnosť, taktiež vyvinula certifikovanú metódu na liečbu dysfunkcie meibomových žliaz. (Syndróm suchého oka) E-Eye sa používa na liečbu suchého oka, špecialne evaporatívnej formy suchého oka , ktorá tvorí viac ako 60% všetkých prípadov. E-Eye generuje presné sekvencie správne kalibrovaných pulzov polychromatického svetla , využívajúc novú technológiu IRPL (Intense regulated pulsed light), pričom stimuluje meibomové žľazy (cestou nervových vláken) a na základe tejto stimulácie, žľazy obnovia sekréciu lipidovej vrstvy. Obnoví sa pôvodná štruktúra slzného filmu a vymiznú nežiadúce príznaky suchého oka. Táto technológia je neinvazívna, úplne bezbolestná a oku neškodná.

 

 

Výsledky

 

Okamžité zlepšenie Stimulácia pomocou prístroja E-Eye podporuje obnovu normálnej funkcie meibomových žliaz. Dosiahnutý efekt sa dostaví rýchlo a po každom zákroku, efekt sa zvyšuje s následným absolvovaním kompletného cyklu sedení.

 

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

Pondelok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Utorok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Streda

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Štvrtok

07:00 - 12:00 / 12:30 - 15:00

Piatok

07:00 - 12:30

Sobota

Zatvorené

Nedeľa

Zatvorené

Cenník

Ešte nebol pridaný cenník...

Video

Ešte nebolo pridané promo video...

Mapa

Napíšte nám

Odoslaním formuláru kontaktujete priamo prevádzkovateľa Centrum suchého oka CARPATHIA.

Správa bola úspešne odoslaná!

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

Všetky položky označené symbolom * sú povinné pre odoslanie formuláru.