Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Čistá odroda talentovaných chlapov z kopaníc – tak by sme mohli nadnesene charakterizovať päticu sympatických hudobníkov z kapely NighTeen SevenTies, ktorí už viac ako dva roky tvoria skvelú hudbu a tešia ňou fanúšikov v meste aj širšom okolí. Väčšinou hrajú na koncertoch alebo rôznych festivaloch či akciách, no tentoraz pozvali gro svojich fanúšikov na podujatie celkom iného rangu. Odohrali totiž pokojný akustický koncert v priestoroch myjavskej vinárničky World Wine Gallery.

 

Tí, ktorí viac či menej sledujú smerovanie hudby tejto skupiny, sú zvyknutí na oveľa ráznejšie tóny a hlasnejšie prejavy. Preto sa dá povedať, že „jemné“ akustické vystúpenie bolo výzvou nielen pre členov kapely, ale aj pre ich fanúšikov. Podľa všetkého ani jedna strana nevedela, čo má od toho očakávať, no výsledkom bolo veľmi príjemné posedenie v kruhu ľudí, ktorých spája jedna spoločná vášeň – hudba.

 

 

Chalani sa rozhodli namiešať kokteil svojich autorských piesní s už existujúcimi piesňami ich obľúbených kapiel. Prítomní tak mali možnosť vychutnať si ich tvorbu v trošku citlivejšom prevedení a možno sa tak viac sústrediť na drobnosti, ktoré pri klasickom znení až tak nevnímajú.

 

Práve prepojenie ich piesní s už chronicky známymi piesňami iných kapiel veľmi dobre ukázalo smery, z akých všetci vyšli. Väčšinou sa do jednej kapely spoja ľudia, ktorí majú rovnaké alebo aspoň podobné hudobné zmýšľanie. Títo jedinci však od raného veku obľubujú iný hudobný žáner a je naozaj nesmierne zaujímavé sledovať, ako ich spájajú do jedného celku. Že si ťažko vieme predstaviť punk zo sedemdesiatych rokov, punk rock z deväťdesiatych rokov, heavymetal, súčasný nu metal alebo tóny reggae pri jednej skupine? Naozaj ťažké, ale nie nepredstaviteľné. Pri takýchto akustických vystúpeniach si fanúšik ešte viac uvedomí jedinečnú individualitu každého člena.

 

Ich autorská tvorba zahŕňa len texty v angličtine, no vo vinárni odohrali aj slovenské pesničky. Spevákov hlas v slovenčine bol takpovediac uchu lahodiaci a preto vyvstáva otázka, či sa nedočkáme aj slovenských piesní. Kapela sa svorne zhoduje na jednej odpovedi: „Vieme, že ak začneme spievať v slovenčine, môžeme ísť do širšieho povedomia. Ale nechceme to robiť, lebo pri predstave, že máme hrať pomerne tvrdú muziku a vložiť do toho mäkkú slovenčinu, sa búrime. Nechceme skĺznuť do klišé, prvoplánových textov a fráz. Slovenčina je krásny jazyk, ktorý má svoje pravidlá a zaslúži si citlivý prístup. Tým pádom je však menej tvárna. Naše texty v angličtine nám osobnostne vyhovujú a je to to, čo chceme momentálne robiť. Ale nikdy nehovor nikdy. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.“

 

 

Autor: Silvia Škanderová

Foto: Petra Zaujec

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...