Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

„Ak chcete mať krásne oči, hľadajte dobro v iných ľuďoch.“ Povedala známa britská herečka so slovenskými koreňmi Audrey Hepburn a „ak cítite, že už nemáte ostrý zrak, príďte si ho dať premerať k nám“, dodáva Milan Takáč, hlavný optik Očného centra Carpathia Stará Turá a Myjava, ktoré slúži ľuďom v našom regióne už tri roky.

 

 

Pán Takáč, ste vyštudovaný optik s vyše dvadsať ročnou praxou , pričom posledné roky pôsobíte práve u nás na kopaniciach. Ľudia si Vás obľúbili pre Vašu profesionalitu a príjemné vystupovanie. Predstavte nám stručne Očné centrum Carpathia s pôsobnosťou v Starej Turej a na Myjave.

 

Našim klientom poskytujeme služby v očnej ambulancii a očnej optike, ktoré sa nachádzajú v budove polikliniky v Starej Turej a na Myjave. Oporou tímu očného centra sú dlhoroční odborníci – oční lekári – MUDr. Myroslava Marhitych, MUDr. Hendrich, nástupca MUDr. Zuzany Zongorovej a ich rady sa chystáme v najbližšej dobe rozšíriť o ďalších oftamológov. V ambulanciách, ktoré sú dlhé roky na poliklinike v Starej Turej a Myjave poskytujeme komplexné diagnostické služby predného a zadného segmentu oka. Využívame na to najmodernejšie prístrojové vybavenie (napríklad nemydriatickú fundus kameru na digitálne zobrazenie sietnice alebo najnovší diagnostický prírastok v podobe očného OCT prístroja, ktoré používame na hĺbkovú analýzu sietnice, meranie hrúbky nervových vlakien (očný nerv) a digitálne (prierezové) zobrazenie rohovky, pachymetriu a meranie komorového uhla.

 

 

V optike Carpathia je naším zámerom, aby sa u nás klienti cítili spokojne a vracali sa späť spolu s ich rodinou, priateľmi, známymi. Snažíme sa venovať každému zákazníkovi individuálne a zároveň komplexne -postupujeme krok za krokom pri vyšetrení očí, výbere nových okuliarových skiel, rámov. Rád zdôrazňujem, že rám je to, čo si ľudia na človeku všimnú ako prvé, ale sklá (odborne šošovky) sú to, čo reálne umožňuje lepšie videnie. Vo výbere máme okuliarové šošovky renomovaných svetových výrobcov, pričom podporujem zákazníkov v tom, aby investovali do kvality skiel, ktorá sa im vráti v ostrejšom videní, čo platí najmä pri multifokálnych šošovkách. Kolektív optiky Carpathia vie poradiť nielen odborne, ale i esteticky, pri výbere rámu tak, aby od nás zákazníci odchádzali s okuliarmi, ktoré budú nielen dobre sedieť, ale aj vydvihovať črty tváre. Myslím si, že v našej optike si vie vybrať každý, mladý či starý, športovec či umelec. A klientom, ktorí sa nevedia rozlúčiť so svojím starým rámom, umožňujeme vsadiť doň nové sklá, ak je to technicky možné.

 

 

S akými novinkami prichádza Optika Carpathia Stará Turá v tomto roku?

 

V prvom rade sme vyšli v ústrety všetkým zákazníkom a rozšírili sme otváracie hodiny od 7.30 do 17.00 hod . Do tímu našej optiky pribudla nová kolegyňa, aby všetci klienti boli promptne obslúžení. Naďalej pokračujeme v meraní zraku zadarmo. Techniku sme doplnili o kvalitný zábrusný automat, renomovanej japonskej značky, momentálne jediný na Slovensku, ktorý umožňuje rýchle a presné vyhotovenie okuliarov priamo u nás v optike.

 

 

Čo by ste ako dlhoročný optik odkázali sledovateľom portálu kopanice.sk?

 

O zrak je potrebné sa starať a sledovať u seba, ale i u svojich blízkych, prípadné zhoršenie (žmúrenie pri zameriavaní, časté bolesti hlavy, pálenie očí, zlé zaostrovanie v šere,….). Mnohí si nevedia na návštevu ambulancie nájsť čas. Tých pozývam k nám do optiky Carpathia v poliklinike Stará Turá dať si aspoň premerať zrak, aby si boli istí, že očiam naozaj netreba ešte pomôcť. Toto vyšetrenie poskytujeme momentálne ešte stále zadarmo. Samozrejme musím zdôrazniť dôležitosť pravidelných preventívnych prehliadok u očných lekárov, po 40. roku života by ju mal absolvovať naozaj každý. Zrak sa s pribúdajúcim vekom prirodzene zhoršuje – klesá schopnosť zrakovej akomodácie a zaostrovanie väčšinou na kratšiu vzdialenosť (presbyopia), ale tiež sa zvyšuje riziko rôznych ochorení očí. K najčastejším patrí sivý zákal a zelený zákal a tiež niektoré ochorenia sietnice, ale stav očí môže upozorniť aj na celkové zdravotné problémy – vyšší krvný tlak, cukrovku, neurologické ochorenia a iné. Týmto chcem pozvať každého, kto si nie je istý stavom svojho zraku, aby sa k nám objednal, osobne, telefonicky alebo online, kontakt nájde na stránke očného centra – www.vaseoci.sk a my mu zrak premeriame a odporúčame ďalší postup.

 

Očné centrum CARPATHIA

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...