Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Koronavírus Covid-19 a s ním súvisiace opatrenia sa nielen na Slovensku prejavili v nedostatku rôznych hygienických a ochranných pomôcok. Zdravotnícke zariadenia, zubári, dentálni hygienici, zverolekári… Všetci v týchto kritických dňoch hlásia dopyt po dezinfekčných prostriedkoch, ochranných rúškach alebo ochranných štítoch.

 

S dodávkami hygienických rúšok pomáhajú rôzne občianske iniciatívy a tiež bežní ľudia, ktorí vytiahli zo skríň svoje šicie stroje. S inými ochrannými pomôckami je situácia ale zložitejšia, nakoľko si vyžadujú odbornejšiu výrobu. V posledných týždňoch tiež vznikla rozsiahla iniciatíva ľudí, ktorí majú domáce 3D tlačiarne a vedia vo svojich podmienkach vyrábať ochranné štíty pre zdravotnícky personál. Takto vyrobené štíty sú takmer na nerozoznanie od priemyselne vyrábaných a plne spĺňajú svoj účel.

 

Spoločnosť Galaxi, ktorá už dlhé roky pôsobí v našom kopaničiarskom regióne, dlhodobo spolupracuje aj s firmami na výrobu zdravotníckej techniky na Starej Turej. Pozreli sa preto bližšie, či by sami vedeli pomôcť v súčasnej krízovej situácii. Pri pohľade na výrobu ochranných štítov 3D tlačou začali s výrobu štítov spôsobom, ktorý je rýchlejší, lacnejší a v neposlednom rade tiež ekologickejší.

 

 

Ochranné štíty vyrábajú v Galaxi z jedného materiálu, čím šetria náklady na výrobu. Každý štít pozostáva len z dvoch častí – čelného skla a čelenky, ktoré sa vďaka premyslenému spôsobu do seba zasunú a držia pevne pokope. Takýto štít je ľahký na nosenie, pružný, dá sa opakovane používať, v rámci možností čo najmenej vizuálne ruší na hlave a tiež sa ľahko dezinfikuje. A to najpodstatnejšie – oproti 3D tlači, kde je rýchlosť výroby približne 4 ks za hodinu, v Galaxi vedia vyrobiť štítov za hodinu 50.

 

 

Druhým produktom ochrany zdravia sú ochranné prepážky pre zamestnancov. Prepážka môže byť vyrobená na mieru pracovného stola či kontaktného miesta. Je to pridaná ochrana, ktorá znižuje riziko prenosu vírusu na človeka. Svoje uplatnenie si nájde v predajniach, kontaktných miestach alebo pracoviskách helpdesku.

 

Ochranné štíty z Galaxi už používajú napríklad v Nemocnici s poliklinikou v Myjave, Univerzitnej Nemocnici v Ružinove a taktiež vo viacerých domovoch sociálnych služieb naprieč Trenčianskym krajom. V prípade záujmu si štíty môžete zakúpiť v predajni Dintech na Štefánikovej ulici na Myjave, pri väčšom dopyte prosím kontaktujte priamo spoločnosť Galaxi.

 

Foto: Galaxi.sk

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...