Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Je tomu už dva a pol roka, čo Spartak Myjava ukončil pôsobenie vo Fortuna lige a začal hrávať v 4. lige. Množstvo ľudí to odradilo od futbalového diania v meste. Predsa len, sme kopaničiari, máme tvrdú povahu a niektorí doposiaľ nevedia prehltnúť trpkosť, akým spôsobom sa to všetko stalo.

 

Myjava je tu však stále a teraz sa jej zasa podaril pekný výsledok, pretože presne po desiatich rokoch futbalisti vyhrali štvrtú ligu severozápad a postupujú o stupeň vyššie, kde sa môžu tešiť na takých súperov, ako napríklad Púchov, Nové Mesto nad Váhom, či rezervy Trnavy a Nitry. Vyhrať ligu dokázal Spartak Myjava s odchovancami a mladým kádrom, ktorý sa tu sformoval po odchode väčšiny prvoligových hráčov. Okrem toho sa od prvej ligy zmenil snáď len počet divákov na tribúnach, ktorých vždy príde niečo medzi 3-4 stovkami. I tak slušný počet, ktorý by nám závidel nejeden treťoligista.

 

 

V poslednom kole proti Jaslovským Bohuniciam boli na programe i majstrovské oslavy spojené s odovzdávaním medailí a trofeje. Prítomné boli i futbalistky Spartaka, ktorým sa podaril takisto vynikajúci výsledok, a to tretie miesto v prvej lige! Ľudí na tribúnach zabával a dobrý program dopĺňal známy futbalový moderátor Slavomír Jurko. Samozrejme, že tento zápas Myjavci vyhrali, konkrétne 2-0 po góloch Matúša Joríka. ale podstatou tohto článku je povedať nasledovné;

 

Myjavský štadión je rovnako krásny, trávnik rovnako udržiavaný, kofola, pivo, či cigánska pečienka chutí rovnako skvelo, ako tomu bolo v prvej lige. Navyše sa v novej sezóne v tretej lige môžeme okrem zvučnejších súperov tešiť i na staronové tváre, pretože by sa na kopanice mali vrátiť Štefan Pekár z Trnavy a Tomáš Kóňa z Nitry. Verme, že Myjava sa stane znova futbalovejšia a výsledky a snaha futbalistov prilákajú na náš peknučký štadión viac fanúšikov. Myjava si to rozhodne zaslúži.

 

Letná príprava na novú sezónu sa začne 4. júla a prvým tímom, s ktorým si v nej Spartak zmeria sily, bude v sobotu 13. júla od 11. hod. na domácej pôde s FK Hodonín.

 

Autor: Martin Kovanič

Foto: Martin Kovanič

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...