Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Pri prezeraní profilov myjavských výtvarníkov uverejnených na portáli kopanice.sk sa môžete stretnúť s pojmom „myjavskí kamasi“. A je to práve v súvislosti s výstavou troch výtvarníkov, ktorá sa už niekoľko rokov s úspechom realizuje v DK S. Dudíka. Práve v týchto dňoch je v DK na Myjave opäť otvorená výstava z výtvarnej tvorby „myjavských kamasov“. Vlado Pagáčik, Jaro Hargaš a Viktor Vdoviak predstavujú svoju tvorbu a najmä to, ako sa od poslednej výstavy vyvíjala v kvantite i kvalite.

 

Vari najviac nového prináša na výstave najstarší z trojice Vlado Pagáčik, ktorý sa maľbou, drevenou plastikou i paličkovanou tvorbou dostáva stále k novým dimenziám, i keď pri tom neopúšťa tradičnú prírodu a kopaničiarov. Treba spomenúť, že v paličkovanej tvorbe sa snažil získavať poznatky aj na stretnutiach čipkárov napr. v marci t.r. to bolo medzinárodné stretnutie čipkárov – mužov v Krakovanoch. V súčasnosti vystavuje v rámci Festivalu paličkovanej tvorby svoje výtvory z nití a z dreva aj v Kúrii M. Beňovského vo Vrbovom, takže myjavská výstava v tomto smere bola mierne oklieštená.

 

 

Druhý z vystavujúcich, Jaro Hargaš, ktorý pred rokom prekročil šesťdesiatku, sa drží svojho kopaničiarskeho kraja a prírody, kde hľadá neustále nové inšpirácie. Na vernisáži si taktiež zaspieval so svojou kopaničiarskou country kapelou Gebula a napokon najmladší z trojice Viktor Vdoviak taktiež hľadá a nachádza nóvum krásy a umeleckého stvárnenia najmä v portrétoch pekných kopaničiarok v ich kresbách a maľbách a opäť ako na každej prezentácii svojej tvorby nezanevrel ani na prírodu a jej živú, no nemú súčasť – zver a nezabudol ani na farebné karikatúry.

 

 

I keď Myjava podporuje výstavy svojich výtvarníkov, je škoda, že práve na vernisáži tejto veľmi inšpirujúcej a bohatej na novú tvorbu všetkých troch jej hlavných aktérov sa nezúčastnil žiaden zástupca vedenia mesta. Vystavujúci však veria, že príde aspoň dodatočne pozrieť na vystavovanú tvorbu, keďže každý, kto ju chce vidieť, môže tak urobiť do 28. mája. t. r, kedy sa expozícia končí.

 

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...