Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Ešte pred vianočnými prázdninami sme tu mali medzinárodný úspech študenta Ivana Pančiaka, ktorý reprezentoval Slovenskú republiku a našu školu na 15. ročníku medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku na úrovni B2. Jeho výsledky sú viac ako potešujúce a to 1. miesto v súťaží „Mladý rečník“ a celkovo obsadil 2. miesto.

 

Pätnásty ročník medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku prebiehal 4.-8. decembra 2017 v Moskve. Slávnostné otvorenie finále olympiády sa konalo 5.12.2017 v budove Geologického múzea.

 

Prešli vianočné sviatky, študenti zasadli do svojich školských lavíc a opäť tu máme ďalší úspech a to v súťaži First Lego League. Naši študenti Juraj Molčan, Martin Zeman a Tomáš Michalec sa 16.1.2018 zúčastnili regionálnej súťaže v Žiari nad Hronom, ktorej úlohou je rozvíjať záujem deti o vedu a technológie. Súťaží sa v 4 disciplínach. A to Robot Game, Robot design, Team work a Research project.

 

V hlavnej súťaží Robot game sa naším študentom podarilo postúpiť do finálneho kola a získať tak 1. miesto – to znamená postup na stredoeurópske finále v poľskom meste Lodž, ktoré sa uskutoční vo februári.

 

Tento úspech sa im podarilo dosiahnuť vďaka množstvu hodín prípravy v škole po vyučovaní, cez prázdniny, ale i odbornej a poradenskej pomoci starších študentov Daniela Habla a Adama Eliáša, ktorí si tak plnia jednu z podmienok na získanie iného ocenenia – striebornej medaily Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu.

 

Škola ďakuje aj spoločnosti MicroStep CDM s.r.o., ktorá minulý rok darovala škole technológiu na postavanie nového robota.

 

Autor: Róbert Fritz

Foto: Gymnázium Myjava, FLL

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...