Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

16. ročník populárnych myjavských Vianoc v divadle sa uskutoční od 5. do 7. decembra v Dome Kultúry Samka Dudíka na Myjave.

 

Tohtoročný divadelný festival je venovaný zakladateľovi myjavského divadla Korbáč ako i tohto podujatia a jeho dlhoročnému riaditeľovi Miroslavovi Kňazskému, prezývanému Frankie, ktorý nás navždy opustil po zákernej chorobe v júni t. r. preto aj tento ročník má názov Frankieho Vianoce v divadle.

 

Predčasne zosnulý myjavský divadelník a zakladateľ festivalu Vianoce v divadle Miro Frankie Kňazský

 

Prvý deň divadelnej prehliadky je už tradične venovaný deťom a tak 5. decembra dopoludnia o 9:00 sa začne predstavením pre detské publikum pod názvom Paskudárium, ktoré uvedie divadlo PIKI Pezinok a po ňom o 11:15 divadlo Féder Teáter Bratislava s kolážou shakespearovských hier a postáv Nech žije kráľ. Festival bude pokračovať o 17:00 komédiou, alebo lepšie povedané show pre jedného muža Ocko, v ktorej bude excelovať riaditeľ tohtoročného myjavského divadelného festivalu Roman Pomajbo. Toto predstavenie sa však uskutoční trochu netradične v TOOB Reštaurácii na Starej Myjave (pri priehrade). Posledným predstavením prvého dňa bude o 19:00 situačná komédia Drahá legrace, s ktorou prichádza agentúra Harlekýn Praha, kde sa predstavia okrem iných Josef Carda, Martin Zahálka a Jan Čenský.

 

 

Piatok 6. decembra sa dopoludnia uskutoční o 10:00 a o 12:00 pre študentov myjavských škôl komediálne predstavenie inšpirované Shakespearom NonSENs noci svätojánskej, v podaní Túlavého divadla Bratislava, v ktorom sa okrem iných predstavia Jakub Nvota, Lucia Hurajová a Štefan Richtarek. Večerné predstavenie o 19:00 bude patriť divadlu Aréna z Bratislavy a satirickej groteske Jozef Švejk v hlavnej úlohe z Mariánom Labudom, kde v réžii Jakuba Nvotu okrem iných známych bratislavských hercov uvidia diváci Juraja Loja, Juraja Hrčku, Zuzanu Konečnú, či Kamila Mikulčíka. Práve Marián Labuda bol minuloročným riaditeľom festivalu a náš objektív ho zachytil, keď sa zúčastnil pri odhaľovaní tabuliek najväčším osobnostiam divadla na terase slávy KD, kde odhaľovala svoju tabuľku Božidara Turzonovová. V pozadí kapela Funny Fellows, ktorej vystúpením v sobotu 7.decembra o 17:00  začína vyvrcholenie divadelného festivalu vo foyer KD a na terase slávy hereckých osobností o 18.00 h odhalia pamätnú tabuľku in memoriam zosnulému myjavskému divadelníkovi Mirovi Frankie Kňazskému za asistencie Bibiany Ondrejkovej, Dany Gudabovej a členov divadla Korbáč.

 

Záverečným predstavením hry Luboša Baláka Manželství v kostce, ktorú o 19:00 prináša súkromné divadlo jedného autora Komediograf Brno, v hlavnej úlohe so Zuzanou Krónerovou a Oldřichom Navrátilom sa 16. divadelné Vianoce v myjavskom DK ukončia.

 

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...