Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Na 16. ročník motorkársko-hudobného festivalu Tanec Slnka si našli na staroturiansky Dubník znova cestu tisícky ľudí zo všetkých kútov Slovenska i Čiech. Niet divu, veď program bol doslova nabitý známymi menami, ako Horkýže Slíže, IneKafe, či Vašo Patejdl & Band. Nechýbal ani spevák roka 2018, Kali.

 

Organizátori festivalu si na ňom dali skutočne záležať, veď fanúšikom boli k dispozícii až tri javiská s takmer neustálym programom trvajúcim do skorých ranných hodín. Festival sa začal oficiálne vo štvrtok o 15. hodine predstavením na hlavnom pódiu. Vyvrcholením začiatku festivalu bola skupina Horkýže Slíže.

 

V piatok program pokračoval už od 9. hodiny, kedy sa motorkári vybrali na hrad Beckov. Medzitým to v areáli Dubníka žilo sprievodnými aktivitami a športovaním. Návštevníci festivalu využili i krásneho slnečného počasia oddychovaním a kúpaním sa na pláži. Po sokoliarskej show prišla na rad punková Zóna A, ktorá odštartovala bohatý hudobný večer. Nezabudnuteľným vizuálnym a hudobným predstavením sa prezentovala kapela Kiss Forever Band, po ktorej nasledoval raper Kali a DJ Peter Pann, ktorí dostali ľudí do úplného vytrženia. Nasledovali Smola a Hrušky s ich rytmickým štýlom, po ktorom sa zas o niečo pritvrdilo, keďže poslednou kapelou programu bol Rammstein Member’s Club, česká skupina z Liberca hrajúca piesne legendárnej heavyrockovej kapely Rammstein.

 

 

V sobotu pokračoval festival od 9:30 a motoristickú show si mohli domáci obyvatelia užiť poobede v centre mesta, kde motorkári ukazovali svoje schopnosti na drift show. Podvečer prišli na rad Morčata na útěku, kapela z Brna, ktorá svojimi vtipnými textovými paródiami na skladby populárnych piesní roztancovala celý areál. Po nich sa predstavila zoči-voči tisícom nadšencov pod pódiom rocková skupina Zoči Voči z Nitry.

 

 

Ďalšie známe meno bol Vašo Patejdl, ktorý so svojou skupinou zahral svoje známe (nielen) romantické piesne a taktiež pár skladieb Elánu spájajúce všetky vekové kategórie. Obrovské ovácie si užil i Vratko Rohoň a IneKafe, slovenská neopunková a punkrocková legenda. Potom sa už všetci začali presúvať k vode, pretože po polnoci bol na pláne ohňostroj ako poďakovanie všetkým návštevníkom a ukončenie celého Tanca Slnka 2019.

 

 

 

Ten, kto ešte nebol v noci pri stole s občerstvením, alebo už pod stolom, si mohol zatancovať na známe piesne švédskej skupiny Roxette od revival Roxette Tribute. Na rockovom pódiu zabávali chlapi z Maxim Turbulenc so svojou ,,mašinkou‘‘.

 

 

Medzi jednotlivými účinkujúcimi úspešne zabávali divákov moderátori s pomocou tých trocha odvážnejších, ktorí sa boli ochotní za nejaké peniaze, či vecné ceny aj vyzliecť. Ľudia sa mohli zapojiť prostredníctvom SMS, či kúpou tombolových lístkov do súťaže o tri skútre a motorku Harley Davidson.

 

 

Tanec Slnka jednoducho predčil všetky očakávania a nám nezostáva nič iné, iba si počkať na ďalší a tešiť sa, čo pre nás organizátori vymyslia o rok.

 

Autor: Martin Kovanič

Foto: Martin Kovanič

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...