Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Krásu kopaničiarskeho regiónu nenájdeme len v skvelej domácej pálenke, na rázovitých kopcoch a údoliach a medzi príjemnými ľuďmi. Obsahuje ju aj moderné hudobné umenie, ktoré prezentuje myjavská kapela NighTeen SevenTies. Ide o pomerne drsnejšie prevedenie, avšak vybrať si z neho dokážeme všetci. Len treba chcieť. Najnovším počinom tejto sympatickej pätice je videoklip k piesni Diagnose (jún 2019) a úspech v podobe zaradenia do rebríčka projektu Rádia_ FM Demovnica_FM.

 

Pieseň Diagnose nerozpráva konkrétnym jazykom. Jej cieľom nie je prikázať poslucháčovi, aby cítil rovnako ako všetci ostatní. Jej výnimočnosťou je, že necháva na každom z nás, aby si „vybral“ ten správny pocit. Vážna choroba, či už psychická alebo fyzická, je niečo, s čím sa musíme pobiť sami. Môžeme byť obklopení rodinou a priateľmi, ktorí sa o nás starajú a podporujú nás, ten hlavný boj však ostáva na našej zodpovednosti – vysporiadať sa s tým, že už možno nebudeme takí, ako predtým a nebudeme si môcť dovoliť robiť to, čo máme radi. Je to ťažká a depresívna téma, no je súčasťou života každého človeka. A spolu s hudbou ide všetko tak akosi ľahšie.

 

 

 

 

Podľa chalanov je song Diagnose zatiaľ tým najlepším, čo doteraz vytvorili, a práve preto sa rozhodli spečatiť slová vizuálom. V štvorminútovom videu účinkuje Myjavčanka, herečka a speváčka Klára Mockovčiaková. Hudobnú produkciu doladil taktiež rodák z Kopaníc – Marcel Rouse z M-RouseMEDIA.

 

 

 

Okrem nového videoklipu sa kapele podarilo dostať sa do webového a rozhlasového rebríčka nahrávok slovenských autorov (www.demovnica.sk), ktorí ešte nemajú nahratý album vo vydavateľstve. Každé súťažné kolo pozostáva z desiatich nahrávok, pričom k uzatvoreniu aktuálneho kola dôjde vždy v nedeľu o 20:00 hod. a hlasovanie v novom kole sa otvára v rovnakom okamihu. Do boja poslali pieseň Breathe closely, ktorá sa každý týždeň od 247. kola Demovnice_FM striedavo udržiava medzi prvými štyrmi miestami.

 

 

Demovnica sa každý týždeň lúči s tromi piesňami s najnižším počtom hlasov. Do hitparády následne nastupujú ako náhrada tri nové, za ktoré možno hlasovať v novom kole. Tých najúspešnejších interpretov dva razy ročne vyberá hudobný dramaturg a dostanú pozvanie odohrať profesionálny koncert.

 

 

Muzikanti už ani nedúfali, že by sa do tohto rebríčka mohli dostať, keďže s Breath closely skúšali šťastie ešte počas minulého roka. Nakoľko sa im vtedy z rádia nedostalo žiadnej odpovede, poslali tento rok aj pieseň About a man a sami ostali prekvapení, keď im zatelefonovali, že ich Breathe closely predsa len zaradili. Táto pieseň dokonca celý týždeň hrala ako upútavka na reláciu. To je dôkaz, že na Slovensku máme veľa kvalitnej muziky, no na priestor si treba počkať. A vyplatilo sa.

 

 

Pozn.: Hlasovanie v jednotlivých kolách súťaže k termínu vydania článku stále prebieha.

 

 

Autor: Silvia Škanderová

Foto: Petra Zaujec, M-rouse media

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...