Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

V kalendári športových motoristických podujatí poriadaných Slovenskou motocyklovou federáciou termín 1. mája je už tradične určený pre Myjavu. Usporiadatelia museli vynaložiť mimoriadne veľké úsilie, aby sa uskutočnil v poradí už 52. ročník motokrosu na Kamennom kopci. V zimných mesiacoch pri pohľade na stavenisko a rozsiahle zemné práce v priestoroch za čerpacou stanicou OMV najprv u organizátorov vyvolávalo veľké váhanie, ale úcta k tradícií myjavských motokrosov bola silnejšia a začala sa asi najťažšia príprava na preteky. Niektoré atraktívne a pre divákov obľúbené skoky sa stali minulosťou ako i niektoré ďalšie časti trate. V krátkom čase sa však predstavy hlavného organizátora pretekov Štefana Bučenca už dostávajú do finálnej podoby a bude to opäť moderná a technicky náročná trať. Pravidelní návštevníci pretekov na Myjave tak určite postrehnú celý rad noviniek na trati.

 

 

Myjava opäť po roku privíta najlepších slovenských motokrosárov ale i konkurenciu kvalitných pretekárov z Čiech, Maďarska, Poľska a Rakúska. V štartovnom poli pretekárov nebudú chýbať zo svojimi tradičnými štartovými číslami 104 Tomáš Šimko /SVK/, 123 Marek Sukup /SVK/, 97 Denis Polaš /SVK/, 377 Martin Krč /CZE/, 207 František Smola /CZE/, 53 Šimon Jošt /SVK/, 44 Michal Votroubek /CZE/, 111 Petr Bartoš /CZE/ a celý rad ďalších kvalitných pretekárov.Preteky sú zaradené do šesťdielneho serialu MEDZINÁRODNÝCH MAJSTROVSTIEV SLOVENSKEJ REPUBLIKY /MMSR/ MX OPEN Slovakia v triedach MX Open, MX junior125, MX2, MX2 junior, MX4 a MX4+.

 

Seriál MMSR sa už začal 15. apríla vydarenými pretekmi po všetkých stránkach v Gbeloch na modernej a technicky náročnej trati o týždeň bude Myjava a ďalej budú nasledovať preteky vo Sverepci, Mníšku nad Hnilcom, Veľkých Uherciach a posledné v Šenkviciach.

 

Minulú sezónu sa osvedčilo pôsobenie promotéra ESX media v seriáli MM SR MX OPEN Slovakia, a preto aj v tomto roku pripravuje promotér viacero noviniek. Tohtoročný priebeh jednotlivých podujatí seriálu bude exkluzívne vysielať zo záznamu televízia DIGI Sport a je pripravený i celý rad atrakcií pre divákov.

 

Motokrosový sviatok na Myjave sa začína 1. mája už v dopoludňajších hodinách oboznamovacími a následne meranými tréningami v každej triede, ktorým bude predchádzať preberanie motocyklov technickou komisiou. Pozornosť divákov bude sústredená určite na obe finálové jazdy v triede MX OPEN a v zmiešanej triede MX junior125, MX 2 a MX 2junior v popoludňajšom čase. Doplnkovou triedou športového podujatia budú i dve finálové jazdy triedy MX 4 a MX 4+, kde štartujú jazdci vo vekových kategóriách do 50 rokov a nad 50 rokov.

 

 

Priaznivci motokrosu zo širokého okolia majú jedinečnú možnosť stať sa opäť na 1. priamymi účastníkmi v poradí už 52. ročníka terénnych motocyklových pretekov na Myjave.

 

Autor: F. Lhotský

Foto: Kopanice.sk, F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...