Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Ako každý rok, aj tento sme sa rozhodli privítať Nový rok na Bradle. Avšak tento Silvester bol výnimočný. Väčšinou prijateľný výstup na Bradlo sa premenil na výstup na Everest vo veľmi nepriaznivých podmienkach. Nohy sa nám ponárali po kolená do brečky zo snehu a blata. Hmla bola taká hustá, že keby pri vás stál tlstý diviak tak vás má problém nájsť.

 

Po náročnom výstupe sme dorazili na Mohylu M. R. Štefánika, hovoríme si, sme zachránení. Omyl, nie neboli sme. Na Bradle nebolo nikoho! Mali sme dojem, že sme v zombielande. Hovoríme si, že by sme len my boli tak šialení a šli jediní na najkrajšie miesto na Silvestra? Obišli sme Mohylu dokola a odľahlo nám, stretli sme ešte tri malé skupinky turistov.

 

Rozložili sme si statív a fotoaparát a čakali na ohňostroj. Zrazu sa z každej strany ozývali ohňostroje a na Bradle tma. Sakra! Keď už sme šli zbaliť fotoaparát a presunúť na miesto kde ohňostroj je, tak to prišlo. Obloha sa rozžiarila. Skôr než sme stlačili spúšť bola znovu tma. Odpadnem, hovorím si. Presuňme sa na iné miesto! Ideme teda k výhľadu na Brezovú pod Bradlom, síce ledva vidíme mestské osvetlenie, ale vyskúšame zaostriť. Cvak! Omrznuté ruky, pretože ako to už býva strašne fúkalo až sopeľ mrzol na nose. Vo vrecku vibruje mobil, všetci si spomenuli na novoročné želania, keď sa snažím zaostriť na mihavé svetielko. Vzdávame to! Ohňostroj skončil, ľudia sa rozpŕchli bez prípitku a zase sme tam boli sami. Tak sme si vytiahli fľašu a zmrznutými rukami si pripili na Nový rok 2018! Po tom všetkom si hovoríme, aj tak je to tu čarovné.

 

Tak dúfame, že o rok sa vidíme na Bradle všetci z kopaníc tak ako to bývalo po minulé roky. Každopádne želáme ničím nerušený štart do nového roka, nech je rokom úspechov a splnených cieľov.

 

 

Autor: Kopanice.sk

Foto: Kopanice.sk

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...