Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Tohtoročný už 14. Michalský jarmok na Myjave sa opäť niesol v príjemnej atmosfére zábavy, ktorú mu vytvorili aj keď v trochu chladnom počasí ale predsa len so slnečnými lúčmi ale aj sprievodné programy ako vystúpenia domácich hudobných a tanečných súborov, ako dychovej hudby Myjavci, rómskeho súboru Khamoro, Myjavských heligóniek country skupiny Gebula a najmä viac ako hodinové vystúpenie FS Kopaničiar.

 

Sprievodnými podujatiami boli 7. Oblastná výstava drobnochovateľov, kde bolo vyše 600 exponátov hydiny, králikov, holubov, ale i kôz, oviec a vtáčích exotov od viac ako 100 chovateľov z Myjavy a okolia.

 

 

Záujmu sa tešila aj jazda historických parných vlakov na trati Nové Mesto nad Váhom – Stará Turá – Myjava- Vrbovce, či súťaž fotografov. Najviac sa však návštevníci tešili na tradičnú súťaž v jedení slivkových gulí. v kopaničiarskych majstrovstvách v jedení makových slivkových gulí sa stretli aj starí známi, víťazi z minulých rokov . Ani v tomto roku však nepadol rekord, ktorý by pokoril rekordné víťazstvo 54 zjedených slivkových gulí z roku 2012. Napriek tomu urputne bojovali medzi sebou súťažiaci z Myjavy, cezpoľní a folkloristi. Najviac gulí – celkove 27 sa podarilo zjesť Radovi z myjavskej časti Turá Lúka, ktorý už v minulosti v tejto súťaži bodoval.

 

 

Do atmosféry jarmoku samozrejme patrilo aj množstvo predajných stánkov s rozličným tovarom, jedlom a pitím, kde prevládal najmä burčiak a večerná tanečná zábava pri tónoch hudobnej skupiny Coverage.

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...