Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Mesiac máj sa spája s obdobím lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie mal strom, ktorý sa označuje máj. Tak ako každý rok aj tento, sa stavanie tohto stromu uskutočnilo v Myjave i v mestskej časti Turej Lúky. Na tejto práci sa podieľali členovia Dobrovoľných hasičských zložiek z Myjavy a Turej Lúky a taktiež členovia Folklórneho súboru Kopa. Máj v Myjave a v Turej Lúke sa stavia tradične bez použitia modernej techniky, len s pomocou takzvaných žajgrútov. Aby práca ubúdala a išla ľahšie, veselšie a bez problémov, pri práci im hrali, spievali a tancovali členovia Folklórneho súboru Kopaničiar a deti z Detského folklórneho súboru Kopaničiarik. Na Turej Lúke sa k stavaniu pripojil Folklórny súbor Kýčer z Turej Lúky.

 

Aby ste si predstavili a aby ste vedeli, ako sa u nás na Myjave stavia máj pripravila so pre vás pár záberov z tohto podujatia.

 

Autor: Simona Sláviková

Foto: Simona Sláviková

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...