Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Tak ako každý rok aj tento sa na 1. mája v Myjave konali už 53. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose – MX Open 2019, ktoré sa konali na Kamennom kopci.

 

Tento rok museli organizátori akcie vynaložiť úsilie na to aby sa tento ročník motokrosu uskutočnil. Výstavba obchodov na Kamennom kopci zapríčinila veľkú zmenu trate, ktorá čakala tento rok na jazdcov. Niektoré zaujímavé časti trate a depa sa stali minulosťou. Preteky na Kamennom kopci sú zaradené do SMF medzi motoristické športové podujatia na najvyššej úrovni. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska tvoria celkovo šesť pretekov – Veľký Uhrovec, Myjava, Sverepec pri Považskej Bystrici, Mníšek nad Hnilcom, Gbely a Šenkvice.

 

Opäť aj tento rok mohla Myjava privítať najlepších slovenských motokrosových jazdcov, ale i kvalitnú konkurenciu z Českej republiky a ďalších krajín, ktorí závodili v kategóriách MX2 JUNIOR, MX125, MX OPEN, MX4, MX4+. Seriál MX Open mal tento rok jednu novinku. Na záver tohto športového dňa boli z kategórií MX2 Junior, MX125, MX2 a MX OPEN vybraný pretekári s najlepším umiestnením, ktorí si zajazdili superfinále o automobil Ford Focus. Návštevníci sa mohli tešiť na mená ako Jozef Posluch, Denis Poláš, Pavol Repčák, Tomáš Šimko, Peter Baroš, Filip Neugebauer, Lukas Neurauter, Martin Žerava a pod.

 

Záverečná superfinálová jazda MX Open 2019 priniesla pekný zážitok, o ktorý sa postarali najlepší jazdci týchto pretekov. Stupienok víťazov obsadili:

1. miesto Lukas Neurauter z Rakúska

2. Martin Michek z Českej republiky

3. Petr Bartoš z Českej republiky

 

Pre návštevníkov boli prichystané stánky s občerstvením, suvenírmi či motokrosovou výbavou, oblečením a počas prestávok si mohli fanúšikovia od svojich obľúbených jazdcov zaobstarať podpisové karty.

 

Autor: Simona Sláviková

Foto: Simona Sláviková

Galéria

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...