Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

17.09.2022

Dátum

10:00

Čas

Námestie gen. M. R. Štefánika

Brezová pod Bradlom

Miesto

Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo zorganizujú v septembri dlho očakávané cyklistické preteky Časovku na Bradlo – Memoriál Jána Noska. Časovka je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi a jednému zo zakladateľov cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý minulý rok nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.

 

 

Svoje sily a kondičku si pretekári preveria už v polovici septembra 2022.

 

Podujatie sa uskutoční 17. septembra 2022 so štartom na námestí v Brezovej pod Bradlom. Tento typ pretekov s výšľapom na vrch Bradlo bol v minulosti organizovaný pravidelne a bol miestnym tradičným pretekom jednotlivcov, avšak v menšom merítku a iba pre cestných cyklistov. Tento rok pripravujeme časovku pre obe kategórie, pre cestných i MTB pretekárov.

 

Časovku organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo, kde bude vytvorené i zázemie pre cyklistov a sprievodný program. Hlavným partnerom podujatia je značka PRO CYCLING, organizačným partnerom je miestny Cyklistický klub Bradlo Bike a mesto Brezová pod Bradlom. Finančne časovku podporila Nadácia ZSE.

 

Spoločne sa zapotíme už 17. septembra, kedy akciu slávnostne odštartujeme na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Je jedno či vlastníš cesťák alebo horský bajk, trasy máme pripravené pre obe kategórie.

 

Propozície trás

CESTNÁ trasa – 4,4 km / 268 m prevýšenie

 

MTB trasa – 4,9 km / 268 m prevýšenie

 

 

Štartovať sa bude o 10:00 na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M. R. Štefánika). Samozrejmosťou je, že výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera.

Aby sa predišlo zbytočným kolíziám, štarty menších skupiniek budú naplánované v minútových intervaloch. Ako prví si svoje sily zmerajú MTB pretekári, následne príde rad na „cesťákov.“ Každý účastník si odnesie registračný balíček, v cieli ho bude čakať občerstvenie v podobe teplého jedla a nápoja na Chate Bradlo.

V poobedných hodinách (podľa počtu účastníkov) sa bude konať vyhodnotenie všetkých 12 kategórií a pre účastníkov bude pripravená aj bohatá tombola.

 

REGISTROVAŤ SA NA PRETEK JE MOŽNÉ NA TOMTO ODKAZE.

 

Pripravený bude aj sprievodný program

„Pri prípravách sme mysleli i na širokú verejnosť, ktorú srdečne pozývame aby prišla svojou prítomnosťou povzbudiť pretekárov. Všetkých radi privítame na Chate Bradlo, kde budú okrem vyhodnotenia, tomboly a celkového zázemia pre pretekárov pripravené i sprievodné aktivity,“ pozýva Michal Hlatký, predseda Slovenského cykloklubu.

Na záver ešte dodal: „Zasúťažiť si budete môcť na trenažéroch v stánku PRO CYCLING alebo vďaka pánom z Bradlo Bike si vyskúšať Výšlap po zjazdovke (100 m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácii na preteky v ranných hodinách na námestí.“

 

Na všetkých sa srdečne tešíme!

 

VIAC INFORMÁCII O AKCII NA TOMTO ODKAZE.

 

ORGANIZÁTORI: Slovenský cykloklub, Chata Bradlo

HLAVNÝ PARTNERI: Procycling, Nadácia ZSE

PARTNERI: Bradlo Bike, mesto Brezová pod Bradlom, obec Priepasné, MY BIKES, Biker, Origos, GDOCK BIKE RACKS, Žiwell – piešťanský pivovar, Bikepoint.sk, Bianchi bicycle lounge

Galéria

Mapa

Kľúčové slová