Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Na úvod treba povedať, že na Myjave sa už v 60. a v 70. rokoch min. storočia pri Závodnom klube Slovenskej armatúrky združovali amatérski fotografi, ktorí tu úspešne pôsobili takmer až do zániku tohto podniku a dosahovali úspechy na rôznych súťažiach v rámci Slovenska.

 

Na túto ich činnosť úspešne nadviazali práve členovia fotoklubu Lumen, ktorí sa takmer pred 20 rokmi na podnet Petra Kurica a ďalších nadšencov fotografie začali stretávať pod gestorstvom Domu kultúry S. Dudíka. Už pri prvej výstave v roku 2001 naznačili, kam sa budú uberať so svojou tvorbou. Veď rázovitá architektúra, folklór, príroda ale i ľudia ktorí žijú v kopaničiarskom kraji otvárali pre fotografiu širokú škálu možností. Postupne k tomu pribúdali pohľady mladých nadšencov fotografie venované súčasnosti a pulzujúce všetkými atribútmi, ktoré patria k modernému životu dneška.

 

 

Odvtedy sa pravidelne na začiatku roka každoročne nadšenci fotografie stretávajú, aby prezentovali svoju tvorbu na výstave v myjavskom KD. Je tomu tak aj teraz, keď tu od 8. do 31. januára 2020 vystavuje 8 členov fotoklubu Lumen takmer 100 fotografií rôznych žánrov. Je zaujímavé, že prevláda medzi nimi nežné pohlavie a dve členky fotoklubu, Petra Bednárová a Jana Halabrínová vystavovali svoje fotografie aj na Krajskej výstave AMFO v Trenčíne. Klub v súčasnosti vedie Mgr. Tomáš Fidrich, ktorý takisto už vystavoval svoje multimediálne prezentácie na trenčianskej výstave AMFO.

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...