Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

23.01.2018

Kopanice.sk Aktuality

Počas celého roka mali hasiči z Trenčianskeho kraja plné ruky práce. Tu je ich zoznam “NAJ” zásahov, ktoré sa konali v roku 2017.

 

Požiar s najvyššou škodou: požiar linky galvanického zinkovania, ku ktorému došlo v objekte súkromnej spoločnosti v Trenčíne. Výška škody bola vyčíslená na cca 300.000 €.

 

Požiar s najviac uchránenými hodnotami: požiar stroja na odsávanie, ku ktorému došlo v objekte súkromnej spoločnosti v Myjave. Uchránené hodnoty boli vyčíslené na cca 20.000.000 €.

 

Najviac evakuovaných a zachránených ľudí pri zásahu: dňa 22. marca zasahovali hasiči v priestore Strednej odbornej školy na Jilemnického ulici v Trenčíne, kde z dôvodu nahláseného nástražného výbušného systému v budove školy evakuovali spolu 770 osôb.

 

Najväčší počet nasadenej techniky pri zásahu: dňa 16. júla pri požiari poľa počas žatvy v obci Bošany, v okrese Partizánske. Pri udalosti bolo nasadených spolu 10 vozidiel Hasičského a záchranného zboru a 6 vozidiel DHZO.

 

Najväčší počet jednotiek zúčastnených na jednom zásahu: dňa 16. júla pri požiari poľa počas žatvy v obci Bošany, v okrese Partizánske. Pri udalosti zasahovali 4 jednotky HaZZ z Hasičskej stanice v Partizánskom, Bánovciach nad Bebravou, Topoľčanoch a Nitre, ktorým asistovalo 5 jednotiek DHZO z obcí: Práznovce, Skačany, Veľké Hoste, Bošany a Uhrovec.

 

Ilustračné foto

 

Najväčší počet zasahujúcich počas jednej udalosti: dňa 16. júla pri požiari poľa počas žatvy v obci Bošany, v okrese Partizánske. Pri udalosti zasahovalo spolu 21 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 22 členov DHZO.

 

Najdlhšie trvajúci zásah: dňa 26. septembra pri požiari veľkokapacitného senníka v katastri obce Zlatníky, v okrese Bánovce nad Bebravou. Zásah trval 16 hodín 10 minút.

 

Najviac použitého hasiva na likvidáciu požiaru: dňa 24. augusta pri požiari stohu sena v obci Handlová, časť Morovno, v okrese Prievidza. Pri likvidácii požiaru použili príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Handlovej a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Ráztočno spolu 70.000 l vody.

 

Najviac ohlásených udalostí na operačné stredisko KR HaZZ v Trenčíne: dňa 29. októbra, v súvislosti s nepriaznivým počasím v Trenčianskom kraji zaznamenali hasiči na tiesňových linkách (v čase od 6:00 hod. 29.10. do 6:00 hod 30.10.) spolu 81 udalostí. Išlo o odstránenie spadnutých stromov z cestných komunikácii, osobných motorových vozidiel a elektrických vedení. Celkovo počas tohto dňa zasahovalo 242 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených spolu 76 kusov hasičskej techniky. Pri odstraňovaní spadnutých stromov profesionálnym hasičom asistovali aj členovia miestnych DHZO.

 

Požiar s najväčšou plochou: dňa 16. júla bol nahlásený požiar poľa počas žatvy v obci Bošany, v okrese Partizánske. Išlo o požiar, ktorý zasiahol plochu 750.000 m2.

 

Ilustračné foto

 

Najkurióznejšie zásahy v roku 2017:

Dňa 29. apríla bola ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane rybárov uviaznutých v záplavovej časti Váhu. Udalosť sa stala v katastri obce Kočovce, v okrese Nové Mesto nad Váhom. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom pomocou člna transportovali podchladených rybárov bezpečne na breh.

 

Dňa 31. augusta bol ohlásený pád koňa do betónovej šachty o hĺbke 2 m v obci Ladce, v okrese Ilava. Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína pomocou popruhov a výškovej techniky postupne vytiahli postihnuté zviera zo šachty.

 

Naj zásah:

Dňa 16. júla, išlo o požiar poľa počas žatvy v obci Bošany, v okrese Partizánske. Pri udalosti zasahovali hasiči z Partizánskeho, Bánoviec nad Bebravou, Topoľčian a Nitry spolu s členmi Dobrovoľných hasičských zborov z obcí: Bošany, Skačany, Práznovce a Uhrovec. Pri požiari boli nasadené dva vysokotlaké prúdy so štyrmi lafetami spolu s použitím jednoduchých hasebných prostriedkov a kyvadlovou dopravou vody na požiarisko. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda vyčíslená na cca 68.000 €. Požiarom bola zasiahnutá plocha 75 ha.

 

Počet požiarov podľa dní v týždni: najčastejšie horelo v sobotu (157x), naopak najmenej požiarov bolo vo štvrtok (108x).

 

Počet požiarov podľa časových úsekov: najčastejšie vznikol požiar v čase medzi 17 – 18 hod. (63x), naopak najmenej horelo v čase medzi 04 – 06 hod. (17x).

 

Najnovšia technika: Technický automobil EKOS z roku 2017, ktorý je určený na vykonanie záchranných prác pri likvidácii výronov zdraviu škodlivých nebezpečných látok, ako aj pri rôznych chemických a ekologických haváriách alebo pri radiačnom a biologickom nebezpečenstve. Technika je pridelená OR HaZZ v Trenčíne.

 

Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...