Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Táto sobota sa niesla v duchu tradičného remesla. V Kultúrnom dome Rudník sa konal už 12. ročník medzinárodného stretnutia košikárov pod názvom Nevšedné podoby prútia. Pravidelne sa na podujatí zúčastňujú košikári z rôznych končín Slovenska, ba dokonca aj Česka.

 

Tradícia tohto remesla je hlboko zakorenená v obci Rudník. Jej povedomie pozdvihol Jaroslav Rehorčík jeho korbáčom, ktorý sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Je to práve on, kto postavil spolu s ďalšími základy tohto podujatia. Jeho ďalší výrobok zdobil vchod do Kultúrneho domu. Hovoríme o nadrozmernom košíku, do ktorého sa podľa jeho slov zmestilo dvanásť ľudí.

 

 

Nosnou časťou podujatia boli tvorivé dielne, kde každý z košikárov mal priestor na predvedenie svojho košikárskeho umenia. Návštevníci mali možnosť pričuchnúť si ku košikárskemu remeslu a pracovať s rôznymi technikami pletenia a zhotoviť si vlastný výrobok. Na podujatí ste sa mohli stretnúť s výrobkami z vŕbového prútia, zo slamy a papiera. Podujatie bolo obohatené o súťaž o najkrajší výrobok, za ktorý ste mohli zahlasovať. Súčasťou bola tiež výstava minuloročných víťazov a ich výrobkov. Taktiež každé dieťa, ktoré malo záujem si mohlo vyskúšať zdobenie perníčkov alebo vajíčok.

 

Autor: Kopanice.sk

Foto: Kopanice.sk

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...