Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Brezová pod Bradlom, 03.07.2019 – V Brezovej pod Bradlom oživili tradíciu turnaja v streetballe. Prvý ročník sa konal 25. júna v areáli Základnej školy v Brezovej pod Bradlom. Jeho cieľom bolo priniesť deťom nielen radosť z tohto športu, ale zároveň aktívne využiť ich voľný čas a motivovať ich k pohybu. Dokopy sa zaregistrovalo 12 družstiev, z toho 9 tímov zo základnej školy a 3 tímy stredoškolákov.

 

„Som veľmi rád, že sa opäť nadviazalo na niekdajšie úspešné streetballové turnaje v našom meste. Našou ambíciou je rôznymi aktivitami prilákať nielen deti a dospelých, ktorí doteraz športovali, ale aj tých, ktorí sa športu venovali zriedka. Preto sme sa rozhodli podporiť tento projekt a pomôcť pri organizácii,“ hovorí primátor mesta Jaroslav Ciran.

 

 

S myšlienkou organizovania tohto turnaja prišla Komisia kultúry, vzdelávania, mládeže, športu a cestovného ruchu (ďalej Komisia), ktorá má záujem o rozvoj športu a športového vyžitia pre mládež. Okrem streetballu plánuje pripraviť aj ďalšie turnaje, a to v plážovom volejbale, hokejballe, prehadzovanej či floorballe, ktoré sú inšpirované mimoriadne úspešným projektom „Zober loptu, nie drogy“.

 

 

„Chceme dať deťom rôzne možnosti športového vyžitia, aby netrávili čas za počítačmi, ale vonku na ihriskách. Už teraz vnímame posun a teší nás záujem zo strany detí. Ihriská boli opäť plné malých športovcov, ktorí trénovali na streetballový turnaj. Každý jeden dostal občerstvenie a tie najlepšie tímy balíčky s diplomami. Týmto by som chcela poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o vznik a zároveň úspešný priebeh celého turnaja – Mestu Brezová pod Bradlom, Komisii, CVČ Domček, ZŠ Brezová pod Bradlom, učiteľom, dobrovoľníkom a sponzorom za poskytnuté produkty – COOP Jednota Senica, spotrebné družstvo, Rajo Slovensko, Supermarket TESCO Brezová pod Bradlom, Lekáreň HERBARIA, s.r.o.,“ uviedla Silvia Čuvalová, zástupkyňa primátora a predsedníčka Komisie.

 

 

Streetballový turnaj sa mal pôvodne konať na ihrisku na Námestí 7. apríla. Pre nevyhovujúci povrch asfaltového ihriska sa musel presunúť do areálu základnej školy. „Chceli by sme týmto apelovať na podnikateľské subjekty a ďalšie organizácie s prosbou o spolufinancovanie komplexnej rekonštrukcie ihriska, aby sme ho sprístupnili a sfunkčnili pre deti, mládež, ale aj pre všetkých občanov,“ dodáva Silvia Čuvalová.

 

Mesto Brezová pod Bradlom má záujem budovať nové ihriská a zároveň pokračovať v rekonštrukciách tých starších. Koncom júna opäť otvorili skatepark v areáli bývalej Hornej školy.

 

 

Na ulici Horný rad napríklad plánujeme postaviť detské ihrisko. Podarilo sa nám získať grant vo výške 6 000 eur v rámci výzvy Podpora lokálnych komunít. Úspešní sme boli aj pri podávaní žiadosti v rámci malých projektov a bola nám poskytnutá dotácia z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 4 050 € za účelom dobudovania doplnkovej infraštruktúry Centra voľného času,“ uzatvára primátor mesta Jaroslav Ciran.

 

 

Autor: Mesto Brezová pod Bradlom

Foto: Mesto Brezová pod Bradlom

 

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...