Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

19.06.2019 - 23.06.2019

Myjava

19 - 23.06.2019

Dátum

Od: 10:00 (19.06.2019)

Do: 17:00 (23.06.2019)

Čas

Amfiteáter Trnovce

Myjava

Miesto

Tento sviatok folklóru, sa ako jediný môže pochváliť statusom CIOFF (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) a už takto o mesiac aj pár dní tu budeme mať už 60. ročník Folklórneho festivalu, ktorý sa bude konať od 19. do 23. júna 2019 v Myjave.

 

Organizátori na tomto podujatí očakávajú viac ako 1800 účinkujúcich z celého sveta. Na jeden z troch najväčších a najvýznamnejších folklórnych festivalov na Slovensku majú okrem slovenských súborov a skupín pricestovať hudobníci, tanečníci a speváci zo zahraničia – Bulharska, Českej republiky, Egypta, Mexika, Srí Lanky či Toga. Keďže ide o jubilejný ročník, diváci budú môcť v amfiteátri Trnovce, sledovať súbory z Gemerskej Polomy, Polomky, Banskej Bystrice, Šumiaca, Detvy, Vranova nad Topľou a podobne.

 

 

Súčasťou tohto festivalu bude ako tradične Mestečko MY-JA-VY, ktorého popularita za posledné roky narástla. Tvoria ho štylizované myjavské domčeky, tradičné slovenské jedlá z rôznych regiónov, nescénické programy a zábava pre najmladších účastníkov. Brány mestečka sa otvoria už v 21. júna v piatok o 18:30.

 

Sobota 22. júna sa začne tradičným tzv. „Jarmekom pot mijafskú vežu“, ktorý zapĺňa námestie M. R. Štefánika od 9:00 h. Čaká Vás tu mnoho stánkov, remeselníkov, ukážky ľudového remesla, stánky s jedlom a pitím. Od 10:30 h. bude námestie patriť sprievodu, na ktorom sa predstavia účinkujúci, tohtoročného festivalu.

 

 

Popoludní sa festivalové dianie presunie opäť do Trnovcov, kde Mestečko bude fungovať už od 13:00 h. a o hodinu na to sa pri amfiteátri rozbehnú remeselné dielne a škola čipky Myjavskej pahorkatiny. Deti sa môžu zabaviť na „Hrišči“ pred reštauráciou s Divadelným rebriniakom. Sobotňajšie otvorenie amfiteátra je naplánované na 15:30 h. a ako prvým bodom programu bude súťaž detských a mládežníckych ľudových hudieb o cenu Samka Dudíka. Večerný súbor programov otvoria o 19:20 h. zahraniční účinkujúci a pred deviatou hodinou sa na javisku predstavia folklórne súbory Ponitran z Nitry, Ruthenia z Bratislavy, Mladosť z Banskej Bystrice a Technik z Bratislavy. Šesťdesiate narodeniny festivalu sa budú oslavovať od 22.25 h. aj v programe Spomienkári. V ňom sa predstavia účinkujúci zo vzdialenejších častí Slovenska, ktorí už v minulosti mali tú česť vystupovať na myjavskom festivale.

 

 

Posledným festivalovým dňom bude nedeľa 23. júna. Festival sa ukončí o 17.00 h. záverečným galaprogramom, ktorý ponesie názov De je pjesen, tam je radost.

 

 

Srdečne Vás na toto podujatie pozývame!

 

Autor: Simona Sláviková

Foto: Simona Sláviková

Galéria

Mapa

Kľúčové slová