Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

01.05.2019

Myjava

01.05.2019

Dátum

11:40

Čas

Kamenný kopec

Myjava

Miesto

Tradičný myjavský prvomájový motokros sa uskutoční v tomto termíne (streda 1. mája 2019) a tým vstúpi do 53. ročníka, týchto obľúbených pretekov, ktoré sa opäť budú jazdiť na Kamennom kopci ako Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose, ktoré tvorí v tomto roku celkove šesť pretekov. Kým prvé preteky sa konali vo Veľkých Uherciach, po Myjave budú nasledovať pretekárske trate vo Sverepci, v Mníšku nad Hnilcom, v Gbeloch a Šenkviciach. Novinkou v tohtoročnom seriáli pretekov je, že na záver každého športového popoludnia bude zaradená superfinálová jazda 15 minút a dve kolá, v ktorých budú pretekať najlepší jazdci z oboch finálových kôl v kategóriach MX 2 junior, MX125, MX 2 a MX OPEN. Body zo všetkých superfinálových jázd sa spočítajú a po posledných pretekoch MS v Šenkviciach víťaz získa automobil Ford FOKUS.

 

Na tohtoročných pretekoch sa diváci môžu tešiť na pretekárov zvučných mien napr. v triede MX 2 to bude Šimon Jošt, Jozef Posluch, Denis Poláš, či Pavol Repčák, z českých pretekárov prídu napr. Drdaj, Nedvěd, či minuloročný víťaz Krč, v seniorskej triede MX OPEN to budú Tomáš Šimko, Petr Bartoš, Marek Sukup, či pretekári z Osička MX Teamu, ktorým sa mimoriadne darilo v prvých tohtoročných pretekoch vo V.Uherciach. Po tréningu, ktorý začína už o 8:00 hod., prvé finálové jazdy začnú už o 11:40 hod. a druhé finálové jazdy sú plánované od 15:00 hod.

 

Po prestavbe niekdajšej trate vzhľadom na výstavbu obchodných centier sa podarilo organizátorom na čele so zanieteným dlhoročným lídrom tohto podujatia Štefanom Bučencom vybudovať opäť atraktívnu trať, na ktorú sa milovníci motokrosu môžu opäť tešiť, podobne ako na celé toto atraktívne športové podujatie.

 

Autor: F. Lhotský

Galéria

Mapa