Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Neziskové združenie Pavučinka pomáha zdravotne ťažko postihnutým deťom. Vzniklo pred piatimi rokmi na Myjave na podnet Jara Hargaša, ktorého vnučka Tamarka je zdravotne ťažko postihnutá. A práve toto združenie bolo hlavným organizátorom charitatívneho koncertu, ktorý sa uskutočnil 19. mája 2018 v myjavskom DK. Vystúpili na ňom deti z myjavského ECAV a súbory ako Dychová hudba Myjavci, trampcountry skupina Gebula, country dancingová skupina, FS KOPA, brezovská kapela Flying Fisch, súbor Switch on z Vrboviec, klarinetové trio zo Starej Turej, mladý huslista Matej Borovský a ĽH detského súboru Vienok z Bratislavy ale i hostia zo zahraničia – komorné trio z Rakúska.

 

 

Výťažok z charitatívneho koncertu pôjde na Myjavu pre združenie Pavučinka, DSC Úsvit a Spojenú školu. Keďže za hlavným organizátorom – Pavučinkou je všestranný myjavský umelec – spevák, folklorista, výtvarník, básnik Jaro Hargaš, ktorý ju spolu s dcérou a ďalšími rodinnými príslušníkmi zakladal, nemohol chýbať jeho spev, či už sólový, alebo s FS KOPA, či s country skupinou Gebula. Zároveň pribudol k jeho umeleckým prívlastkom ďalší a to spisovateľ, keďže práve na tomto podujatí vstúpilo do čitateľského života jeho prvé prozaické dielko určené najmä deťom a mládeži pod názvom Chlapec z kopaníc. V krátkych príbehoch v ňom spomína na svoje detské roky a mladosť prežitú na kopaniciach. Neraz je to veselé rozprávanie a huncútske zážitky, ktoré sú tak veľmi blízke chlapcom z kopaníc. Iste v nej nájdu mnohé zaujímavé “inšpirácie„ aj dnešní mládenci a možno s nostalgiou si zaspomínajú na svoju mladosť aj ich rodičia. A to aj vďaka hlavnému sponzorovi, riaditeľovi SOU v Starej Turej, Ing. Milanovi Duroškovi, ktorý sa pričinil, aby knižka mohla uzrieť svetlo čitateľského sveta.

 

 

Na záver charitatívneho podujatia sa uskutočnila autogramiáda tejto prvotiny myjavského autora. Ten má však ešte jedno veľké želanie, keby sa jeho príbehy podujal niekto zrežírovať do filmovej podoby.

 

 

Autor: F. Lhotský

Foto: F. Lhotský

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...