Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Novomestský policajný vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Juraja z Myjavy zo zločinu obmedzovania domovej slobody a prečinu nebezpečného vyhrážania.

 

Obvinený Juraj 17. januára, krátko po ôsmej hodine ráno prišiel k jednému z bytových domov v Myjave, kde žila jeho bývala družka.

 

Žiadal ju, aby vyšla pred dom inak dvere vypáči. Keď to odmietla mal sa jej vyhrážať, že ju zabije alebo nejako ublíži jej bratovi. Vystrašená žena sa bála, že by mohol ublížiť jej, alebo jej bratovi, nakoľko útoku na ňu sa dopustil aj v minulosti. Vystrašená zišla dole k vchodu. Cez pootvorené dvere sa Juraj pretlačil dnu a následne ju fyzicky mal napadnúť priamo vo vchode bytového domu. Mal ju začať škrtiť, hodiť na zem, kopať do brucha, udierať do hlavy a vláčiť ju po vestibule. Pri tom rozbil niekoľko kvetináčov a celú dobu sa jej vyhrážal zabitím.Napadnutú ženu mal vtlačiť až do bytu, v ktorom býva. Celú dobu sa bránila, avšak nemala šancu sa útoku agresívneho muža ubrániť. Mal ju nútiť, aby šla sním von, kde ju mal sácať dole schodmi.

 

 

V ďalšom konaní voči vystrašenej a dobitej žene Jurajovi zabránili myjavskí policajti. Tých našťastie privolali pozorní susedia.

 

Napadnutá žena utrpela zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Poškodená následne na útočníka podala na Obvodnom oddelení v Myjave trestné oznámenie. Policajti následne okamžite začali konať. Muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a taktiež voči agresívnemu mužovi v zmysle zákona použili donucovacie prostriedky, aby ho spacifikovali, keď napádal svoju bývalú družku.

 

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície celú vec prevzal a útočníka obvinil z hore uvedených trestných činov. Zároveň spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona na tri až osem rokov.

 

 

Obvinený Juraj je podozrivý zo spáchania ďalších skutkov. Policajti na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom vykonali v mieste jeho trvalého bydliska domovú prehliadku. Pri nej našli a zaistili rôzne zbrane a strelivo, na ktorých nadobudnutie sa vyžaduje, aby bol držiteľom zbrojného preukazu. Taktiež novomestskí policajti našli zelenú sušinu. Je podozrenie, že sa jedná o marihuanu.

 

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo pre kurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“ a taktiež aj vo veci zločinu „nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami“.

 

 

Policajti zbrane, strelivo a sušinu zaistili a zaslali na expertízne skúmanie. Momentálne polícia čaká na výsledky znaleckých skúmaní expertov z KEÚ. Na ich základe môže byť 33-ročnému Myjavčanovi rozšírené obvinenie o posledné dva zločiny. Za tieto skutky zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Autor: Róbert Fritz

Foto: Róbert Fritz, KR PZ v Trenčíne

Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Galéria

Kľúčové slová

Komentáre (0)

Musíte sa pre pridávanie komentárov...

Ešte neboli pridané žiadne komentáre, buďte prvý a začnite konverzáciu...