Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Kopanice, Myjavské kopanice, Kopaničiarsky región, Kopaničiarsky kraj, Sprievodca kopaničiarskym regiónom, Obce, Ubytovanie, Gastronómia, Reštaurácie, Aktivity, Novinky, Podujatia, Workshopy, Brestovec, Brezová pod Bradlom, Bukovec, Bzince pod Javorinou, Čachtice, Hrachovište, Hrašné, Chvojnica, Jablonka, Kostolné, Košariská, Krajné, Lubina, Moravské Lieskové, Myjava, Nová Bošáca, Podbranč, Podkylava, Polianka, Poriadie, Prašník, Priepasné, Rudník, Sobotište, Stará Myjava, Stará Turá, Vaďovce, Višňové, Vrbovce

PD Čachtice – vínna pivnica

Na doline 162, 916 21 Čachtice Súradnice: 48.717096, 17.785462

Možnosť platby: hotovosť Donáška: Nie

+421 910 339 843 kadlcek@cachtickechotare.sk cachtickechotare.sk

O reštaurácii

Degustácie vína

 

Degustácie vína prebiehajú na miestach, ktoré dýchajú históriou. Degustačná miestnosť sa nachádza presne na mieste, kde v minulosti stál kaštieľ Nádašdyovcov. Pre tých, ktorým to nič nehovorí, tento kaštieľ obývala krvavá grófka Alžbeta Báthory s jej manželom Františkom Nádašdy. Do kaštieľa podľa povestí viedli tajné chodby v podzemí, ktoré postupne odhaľujú svoje tajomstvá.

 

 

Taktiež vieme zabezpečiť degustáciu podľa Vašich predstáv, stačí nás kontaktovať. Tešíme sa na spoločné dobrodružstvo pri objavovaní tajomstiev vína a histórie.

 

 

Čachtické chotáre

 

Podložie, na ktorom pestujeme vinnú révu je veľmi podobné podložiu francúzskej vinohradníckej oblasť Bordeaux. Vinohradníctvo v samotnej obci má dlhú tradíciu, ktorá siaha do čias Rimanov.

 

Popis vinohradníckej oblasti

 

Vinárstvo Čachtické Chotáre sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti Vrbovský rajón, na najsevernejších výbežkoch Malých Karpát, kde sú vinohradnícke obce Čachtice a Častkovce. Vápencové podložie so sprašou dodáva našim vína sviežosť, ovocnosť a vyššiu kyselinku. Podložie na ktorom pestujeme vinnú révu je veľmi podobné podložiu francúzskej vinohradníckej oblasť Bordeaux. Vinohradníctvo v samotnej obci má dlhú tradíciu, ktorá siaha do čias Rimanov. Najväčší rozmach vinohradníctva a vinárstva bol v dobe vlády „Čachtickej pani“ Alžbety Báthoryovej. Toto čachtické červené víno dobilo aj viedenský dvor Márie Terézie. Na tradíciu vinárstva sme nadviazali a aktuálne je naša produkcia limitovaná sériami kvalitných prívlastkových vín z vlastnej produkcie. Obhospodarujeme 42 ha viníc a medzi našich najväčších odberateľov hrozna patrí vinárstvo Mrva&Stanko. Naše vyrobené vína dozrievajú v starobylej pivnici rodiny Nádašdyovcov.

 

Hrozno dopestované v našich vinohradoch spracovávame vo vlastnom pivničnom hospodárstve, hrozno z iných lokalít nenakupujeme. Kapacita pivnice je 10 vagónov, t.j. 100 000 litrov vína. Víno produkované z našej pivnice je vyrobené riadenou fermentáciou.

 

Charakteristické znaky našich vín

 

Naše vína sú suché, polosuché a polosladké, aromatické, plné extraktné, so zemito-minerálnym nádychom.

 

 

Odrodová skladba

 

Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Rulandské biele, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Rulandské modré, Merlot, Dornfelder, Dunaj.

 

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

Pondelok

DOHODOU

Utorok

DOHODOU

Streda

DOHODOU

Štvrtok

DOHODOU

Piatok

8:00 - 18:00

Sobota

DOHODOU

Nedeľa

DOHODOU

Galéria

Jedálny lístok

Ešte nebol pridaný jedálny lístok...

Nápojový lístok

Ešte nebol pridaný nápojový lístok...

Denné menu

Ešte nebolo pridané denné menu...

Kľúčové slová