Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

12.05.2018

Dátum

13:30

Čas

kopec Maleník

Bzince pod Javorinou

Miesto

Pozývame Vás na IX. ročník podujatia Rekonštrukcia bitky z Americkej občianskej vojny dňa 12.05.2018 v Bzincoch pod Javorinou na kopci Maleník (lokalita Chrást). Podujatie je organizované pre nadšencov – reenactorov Americkej občianskej vojny a pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o americké dejiny všetkých vekových kategórií.

 

Snahou organizátorov je prezentovať spôsob života ľudí, predovšetkým vojakov počas Americkej občianskej vojny, tzv. Vojny severu proti juhu a podporiť širšiu verejnosť v záujme o americkú históriu. Táto história sa týka aj nás Slovákov, nakoľko v tejto vojne bojovalo a tiež zahynulo aj mnoho slovenských vojakov. Podujatia podobného charakteru sa konajú vo veľkej miere po celom svete, avšak na Slovensku je doposiaľ konané iba na jednom mieste, na západnom Slovensku v obci Bzince pod Javorinou. Na našom podujatí sa každoročne zúčastňujú reenactori zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj z Rakúska či z Nemecka. S nimi prichádza doprovod, kavaléria s koňmi, delostrelci s dobovým delom. Návštevníci sa tak môžu zoznámiť so spôsobom života vojakov v dobovom tábore presne tak, ako tomu bolo počas vojny.

 

Program:

13:30 Prezentácia jednotiek v obci

15:30 Hlavná bitka na kopci Maleník

16:00 Prehliadka jednotiek

 

V prípade nepriaznivého počasia sa prezentácia jednotiek v obci nebude konať. Diváci sa zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinní sa riadiť pokynmi usporiadateľa.

Galéria

Mapa

Kľúčové slová