Registrácia
Kopanice.sk Obce Ubytovanie Gastronómia Aktivity Služby Novinky Podujatia Recepty Workshopy Mapa Kontakt Reklama Spolupráca Kariéra FAQ Podmienky používania Ochrana súkromia Mapa stránok

© 2024 Stingray Studio

Kopanice, Myjavské kopanice, Kopaničiarsky región, Kopaničiarsky kraj, Sprievodca kopaničiarskym regiónom, Obce, Ubytovanie, Gastronómia, Reštaurácie, Aktivity, Novinky, Podujatia, Workshopy, Brestovec, Brezová pod Bradlom, Bukovec, Bzince pod Javorinou, Čachtice, Hrachovište, Hrašné, Chvojnica, Jablonka, Kostolné, Košariská, Krajné, Lubina, Moravské Lieskové, Myjava, Nová Bošáca, Podbranč, Podkylava, Polianka, Poriadie, Prašník, Priepasné, Rudník, Sobotište, Stará Myjava, Stará Turá, Vaďovce, Višňové, Vrbovce

Hostinec u Klačkov

U Kľačkov 791, 916 12 Lubina Súradnice: 48.826982, 17.705665

Možnosť platby: hotovosť, platba kartou Donáška: Nie

+421 903 201 958 hostinec@uklackov.sk hostinec-u-klackov.business.site

O reštaurácii

Hostinec u Klačkov

 

Už žiadny pocestný nezostane hladný. Varíme polievky, poctivé aj sladké jedlo, pivo, jablčný mušt a jemne praženú kávu. Nabíjacia stanica.

 

Hostinec z roku 1898 opäť slúži pocestným. Z päťsto metrov nad morom je nádherný výhľad na Biele Karpaty. Sledujte naše menu, ponúkame pivo, jablčný mušt a jemne praženú kávu. Cyklisti sú vítaní, máme e-bike nabíjaciu stanicu.

 

 

Hostinec pod Veľkou Javorinou

 

Hostinec z roku 1898 opäť slúži pocestným. Z päťsto metrov nad morom je nádherný výhľad na Biele Karpaty.

 

Vilko Haruštiak z Miškech Dedinky si do telefonu spomenul, ako sem pred päťdesiatimi rokmi v zime po brigáde na družstve chodieval na zábavy.“Ak bolo veľa ľudí, domáci otvorili spáľňu a hostia si posadali na postele. V lete sme tam chodili hrať kolky.

 

V lete bola pod oknami do doliny tanečná plocha„, prezradil nám pán Valerián Trabalka. Kto netancoval, mohol sa určite kochať nádherným výhľadom.

 

Pani Janka Mielcarková zo starého obchodu U Frantov/ Na Frantech nám povedala: „Keď sa v už zatvorenom hostinci u Kopcov poriadala posledná svadba, boli moji rodičia pozvaní. My deti sme chodili na kukanie. Sedeli sme ako kohúti na hrade a ušli sa nám koláče.“ Zároveň dodáva, že správne by sa malo hovoriť U Klačkov, nielen preto, že v kraji sa hovorí tvrdo, ale slovo pochádza od klčovania. Dozvedáme sa aj, že množstvo evanjelikov v okolí súvisí s protireformačným hnutím, ku ktorému došlo po bielohorskej porážke českého stavovského odboja (1620). Náboženskí utečenci, hlavne z Moravy tu našli útočisko.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

Pondelok

ZATVORENÉ

Utorok

ZATVORENÉ

Streda

ZATVORENÉ

Štvrtok

16:00 - 20:00

Piatok

11:00 - 22:00

Sobota

10:00 - 22:00

Nedeľa

10:00 - 20:00

Galéria

Jedálny lístok

Ešte nebol pridaný jedálny lístok...

Nápojový lístok

Ešte nebol pridaný nápojový lístok...

Denné menu

Ešte nebolo pridané denné menu...

Kľúčové slová